2022/2023

Lukáš Šiška víťazom programu BeTheChange

lukas siskaDňa 14. decembra 2022 sa konalo v Bratislave v Novej Cvernovke finále programu BeTheChange, na ktorom sa zúčastnil aj náš žiak Lukáš Šiška z III.B. Počas septembra až decembra navštevoval workshopy a tvoril vlastný projekt aMANDA. So svojím projektom sa umiestnil na 1. mieste.
Srdečne blahoželáme!

Olympiáda v španielskom jazyku - školské kolo

Aj v tomto školskom roku sa uskutočnilo školské kolo olympiády v španielskom jazyku, ktorého sa zúčastnilo 44 študentov v 4 kategóriách.
Najlepšie umiestnenie dosiahli títo žiaci:spanielska vlajka

Kategória A
1. Kristína Beňačková II.C (postupuje do krajského kola)
2. František Ivicze I.B

Kategória B
1. Sára Hromcová V.OG (postupuje do krajského kola)
2. Natália Dzurillová V.OG (postupuje do krajského kola)
3. Lucia Peťovská III.C

Kategória C
1. Tamara Rábeková IV.B (postupuje do krajského kola)
2. Viktorie Balková IV.A (postupuje do krajského kola)
3. Rebeka Czellerová VI.OG

Kategória D
1. Martina Juhászová III.D (postupuje do krajského kola)
2. Emma Kollárová III.D (postupuje do krajského kola)
3. Patrícia Balážová IV.D

Všetkým zúčastneným blahoželáme k dosiahnutým výsledkom v súťaži a postupujúcim do krajského kola prajeme veľa úspechov v súťaži!

Majstrovstvá Západoslovenského atletického zväzu

medaila brunoDňa 21. januára 2023 sa v Bratislave konali Halové majstrovstvá Západoslovenského atletického zväzu, kde sa žiak I.C triedy Bruno Gaj umiestnil na bronzovej priečke v disciplíne beh na 200 m v kategórii dorastencov.
Srdečne blahoželáme!

Fotogaléria

Olympiáda vo francúzskom jazyku - školské kolo

Dňa 7. decembra 2022 sa konalo online školské kolo olympiády vo francúzskom jazyku. francuzska vlajka

Kategória 2B
1. miesto – Adam Dzurilla VII.OG
2. miesto – Emma Jánošová III.D
3. miesto – Šimon Fiala III.C

Z 1. miesta postupuje Adam Dzurilla do krajského kola.
Srdečne súťažiacim blahoželáme a prajeme ešte veľa úspechov!

Olympiáda vo francúzskom jazyku - školské kolo

Dňa 7. decembra 2022 sa konalo online školské kolo olympiády vo francúzskom jazyku.

Kategória 2B
1. miesto – Adam Dzurilla VII.OG
2. miesto – Emma Jánošová III.D
3. miesto – Šimon Fiala III.C

Z 1. miesta postupuje Adam Dzurilla do krajského kola.
Srdečne súťažiacim blahoželáme a prajeme ešte veľa úspechov!

Veľký úspech Natálie Rakusovej z II.D

natalia rakusovaNaša študentka Natália Rakusová z II.D bilingválnej slovensko-španielskej sekcie, ktorá je členkou Klubu športového aerobiku v Nitre, sa dostala do reprezentačného výberu SR Slovenskej gymnastickej federácie v športovom aerobiku v kategórii juniorky.
Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

Fotogaléria

Olympiáda v nemeckom jazyku - okresné kolo

deDňa 18. januára 2023 sa konalo online okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku.

Kategória 2A
2. miesto – Lara Hačková – V.OG

Kategória 2B
2. miesto – Nina Emma Pizúrová – IV.A

Žiačky postupujú do krajského kola ONJ. Srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov!

Olympiáda zo SJL (kat. A a B) - školské kolo

Dňa 9. decembra 2022 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v slovenskom jazyku a literatúre online v kategórii A a B. Zúčastnilo sa jej spolu 45 žiakov. V kategórii A 16 študentov a kategórii B 29 študentov.        

Kategória A
1. miesto: Zuzana Kvaltýnová III.C - 50 bodov (postupuje do KK OSJL)
2. miesto: Oliver Kotrusz VII.OG - 44 bodov
3. miesto: Andrea Gábrišová VIII.OG - 44 bodov
4. miesto: Karolína Chudíková VII.OG - 42 bodov
5. miesto: Ema Bobková VIII.OG - 42 bodov

Kategória B
1. miesto: Alexandra Striešková II.C - 46 bodov (postupuje do KK OSJL)
2. miesto: Natália Dzurillová V.OG - 40 bodov
3. miesto: Anežka Bujdáková I.D - 40 bodov
4. miesto: Mária Muránska I.C - 37 bodov
5. miesto: Viktória Sýkorová II.D - 36 bodov

Všetkým súťažiacim ďakujeme a tešíme sa na vás o rok.
Víťazom srdečne blahoželáme a držíme palce v krajskom kole!

Best in English 2022

bestinenglish2022 mDňa 30.novembra 2022 sa konala medzinárodná online súťaž Best in English, do ktorej sa z našej školy zapojilo 30 študentov, ktorí odpovedali na otázky v online teste (gramatika, počúvanie a čítanie s porozumením). Do súťaže sa tento rok zapojilo 22 779 študentov z 34 krajín a 709 stredných škôl.
Z našej školy sa najúspešnejšími študentami stali:
Filip Filo (IV.C)13. miesto v rámci Slovenska, 85. miesto na svete,
Bibiana Ševčíková (IV.D) 33. miesto na Slovensku, 185. miesto na svete,
Adriana Palenčíková (VI.OG) 39. miesto v rámci Slovenska, 230. miesto na svete.
Srdečne gratulujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a tešíme sa na súťaž aj v budúcom školskom roku.
Bližšie info o súťaži: https://bestinenglish.org/

Majstrovstvá NR kraja v šachu

sach kkSúťažiaci z celého kraja sa po úspešnom zvládnutí okresného kola zišli opäť 8. decembra 2022 v CVČ Domino, aby na Majstrovstvách kraja v šachu jednotlivcov dokázali svoje strategické myslenie. Krajského kola sa zúčastnilo 94 talentov, za Párovské gymnázium bojovalo naše trio Dominik Bárta, Natan Lacsný a Leo Líška z IV.OG a doplnila ich Andrea Labaiová zo IV.C., ktorá svoju účasť korunovala výborným tretím miestom!
Všetkým študentom gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy!