2022/2023

Fyzikálna olympiáda - krajské kolo

Dňa 17. mája 2023 sa uskutočnilo v aule nášho gymnázia krajské kolo 64. ročníka Fyzikálnej olympiády v kategóriách B, C a D.
Žiaci našej školy v ňom dosiahli vynikajúce výsledky:

Kategória C
2. miesto: Norbert Česár (II.C)
3. miesto: Filip Bujdák (II.C)
5. miesto: Kristína Beňačková (II.C)
7. miesto: Rudolf Kašparovský (II.C)

Kategória D
2. miesto: Tomáš Bujdák (I.D)
3. miesto: Simona Krošláková (I.D)
5. miesto: Tomáš Matkovič (I.D)
9. miesto: Nina Zuzulová (I.D)

V kategórii B sme zastúpenie nemali.
Kompletné výsledky

Všetkým reprezentantom srdečne blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

Víťazstvo v medzinárodnom kole

sintal diplomsintal fotoV máji 2023 sa konalo medzinárodné kolo poviedkovej súťaže ŤUKNI, na ktorej náš šikovný študent Matúš Šintál (III.C) vyhral nádherné 1. miesto v kategórii ruský jazyk - stredné školy. K obrovskému úspechu gratulujeme a prajeme ďalšie úspechy v písaní!

Majstrovstvá SR vo volejbale

volejbal2023srV dňoch 16. - 17. mája 2023 sa uskutočnili Majstrovstvá SR vo volejbale MIX stredných škôl. Naši žiaci sa výbornými výkonmi prebojovali medzi najlepšiu osmičku v SR a celkovo obsadili 4. miesto!!! Gratulujeme!!

Zostava:
Pavol Benček, Matúš Broškovič, Maroš Jurík (všetci III.A), Lenka Bezáková (VIII.OG), Alice Cioni (II.B), Adam Drlík (V.OG), Viktória Königová (V.E), Natália Maťová (I.C), Adam Mika a Matúš Mindek (VII.OG)

Fotogaléria

Tomáško Khun (II.OG) - víťaž v celoštátnej klavírnej súťaži

khun mDňa 20. apríla 2023 sa náš študent Tomáško Khun z II.OG zúčastnil 22. ročníka celoštátnej hudobnej interpretačnej súťaže Schneiderova Trnava 2023. Spolu so svojím spoluhráčom Michalom Kletečkom sa stali absolútnymi víťazmi v kategórii do 13 rokov v štvorručnej hre na klavíri.

Gratulujeme a želáme ďalšie podobné úspechy aj v budúcnosti! 

Úspešný Mirko Šupa z II.OG

supa1 mFlorbal alebo floorbal je kolektívny halový šport podobný pozemnému hokeju. Rozmery ihriska sú 40 × 20 m, na hracej ploche môže byť z každého tímu počas zápasu päť hráčov v poli a jeden brankár. Cieľom hry je dopraviť loptičku do súperovej bránky... 

Toto všetko a ešte oveľa-oveľa viac ovládajú fanúšikovia tohto športu. A hráči? Tí tým žijú možno aj denno-denne. Na tréningoch, na súťažiach. Aj náš Mirko Šupa z II.OG, ktorý hrá v tíme mladších žiakov za DFA Nitra. V Trenčíne, 29. apríla 2023, ukončili zápasmi nadstavbu o postup na MSR. Umiestnili sa na krásnom 3. mieste.

Mirko, blahoželáme Tebe aj celému tímu a nech sa Ti aj naďalej darí!
Nech žneš úspechy v športe i v škole!

Hviezdoslavov Kubín - krajské kolá

szoke kk hk szoke kk hkDňa 18. apríla 2023 sa konalo v Regionálnom osvetovom stredisku v Nových Zámkoch krajské kolo IV. kategórie v recitačnej súťaži Hviezdoslavov Kubín.
Výsledky
PRÓZA
1. miesto - Simona Horičková IV.B – postup do celoštátneho kola
2. miesto - Jakub Szöke I.D – návrh na postup do celoštátneho kola
3. miesto - Matej Kováč II.C

Všetkým blahoželáme a Simonke a Jakubovi držíme palce v celoštátnom kole!


Dňa 4. mája 2023 sa v priestoroch Domu kultúry v Nových Zámkoch uskutočnilo krajské kolo súťaže v prednese poézie a prózy v I., II. a III. kategórii Hviezdoslavov Kubín. Náš žiak Filip Mucha zo IV.OG sa umiestnil na krásnom 3. mieste.
Blahoželáme!

Dejepisná olympiáda – CELOŠTÁTNE KOLO

dejolck2023V dňoch 4. – 6. mája 2023 sa v Bratislave uskutočnilo celoštátne kolo Dejepisnej olympiády, do ktorého postupujú z každého kraja tí najúspešnejší prví dvaja súťažiaci. V kategórii B sa sem za Nitriansky kraj z 1. miesta prebojovala aj naša žiačka Tereza Brossmannová z II.D. Po náročnom vedomostnom teste z celého prierezu svetových i národných dejín a obhajobe svojej projektovej práce, v ktorej skúmala život českého cestovateľa Aloisa Musila, sa umiestnila ako úspešná riešiteľka na peknom 5. mieste!
Z dosiahnutého výsledku sa tešíme a srdečne blahoželáme!!!

SCRATCH CUP 2023

scratchDňa 19. apríla 2023 sa konala súťaž v programovaní v jazyku Scratch, určená pre žiakov 5. až 9. ročníka ZŠ a žiakov prímy až kvarty osemročných gymnázií. Zúčastnilo sa jej aj niekoľko našich žiakov z I. - III.OG. V konkurencii 776(!) žiakov z celého Slovenska sa náš šikovný žiak Martin Korec z III.OG stal víťazom a získal úžasné 1.-12. miesto (percentil 98,63). Srdečne blahoželáme k dosiahnutému úspechu a ostatným súťažiacim ďakujeme za aktívnu účasť!

PYTHON CUP 2023

pythonDňa 19. apríla 2023 sa konala súťaž v programovaní v jazyku Python, určená pre žiakov 8. a 9. ročníka ZŠ a 1. až 4. ročníka stredných škôl, resp. žiakov tercie až oktávy osemročných gymnázií. Zúčastnilo sa jej aj niekoľko našich študentov, ktorí sa stali úspešnými riešiteľmi. Najlepšie sa umiestnili Adam Chobot a Tomáš Sršeň zo IV.C, Filip Horváth z VIII.OG a Filip Bujdák z II.C. Blahoželáme k dosiahnutému úspechu a ostatným súťažiacim ďakujeme za aktívnu účasť!

Zlatá medaila v hokejbale

oliver kluchV play-off hokejbalovej extraligy, ktoré sa uskutočnilo v nedeľu 7. mája 2023 získal náš študent Oliver Kluch z II.D spolu so svojím hokejbalovým tímom Nitrianskych rytierov zlatú medailu a titul Majstrov Slovenskej republiky v hokejbale v kategórii U20.
K vynikajúcemu úspechu Oliverovi a jeho tímu srdečne blahoželáme!