2018/2019

IQ olympiáda - regionálne kolo

V poradí ďalšie, už Regionálne kolo Západ IQ OLYMPIÁDY - pre deti Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja, sa uskutočnilo dňa 10. mája 2019 v moderných priestoroch Fakulty informatiky a informačných technológií  STU v Bratislave. Päť náročných a zaujímavých súťažných testov potrápilo nejedného súťažiaceho. Naši školskí víťazi bojovali výborne a potvrdili, že patria medzi IQ elitu na Slovensku.

Z  celkového počtu 928 účastníkov z regiónu Západ a spomedzi 80 najlepších semifinalistov sa Rebeka Czellerová umiestnila na 31. mieste, Jakub Konc na 29. miesteTomáš Rosinský na 28. mieste! Od postupu do finále ich delil len krôčik, lebo postupovalo prvých 20 súťažiacich! Najlepšia Lenka Bezáková skončila šiesta a aj v tomto roku sa zúčastní celoštátneho finále, ktoré sa bude konať 27. mája 2019 v priestoroch Sob ášneho paláca v Bytči.

Všetkým blahoželáme a Lenke držíme palce!

iq ol 01 iq ol 02

Úspech v orientačnom behu

orientbehg perexV súťaži v orientačnom behu sa nám už niekoľko rokov po sebe darí. Nebolo tomu inak ani v tomto roku, a to konkrétne v kategórii mladších žiakov.

Okresné kolo   
1. miesto v súťaži družstiev - Marek Garláty zo IV.OG, Timon Matiaska, Marijan Crnkovič a Vladimír Lauko z V.OG
2. miesto v súťaži jednotlivcov - Timon Matiaska z V.OG

Krajské kolo
2. miesto v súťaži družstiev - Marek Garláty zo IV.OG, Timon Matiaska a Marijan Crnkovič z V.OG a Jakub Chodelka z I.B
3. miesto v súťaži jednotlivcov - Timon Matiaska z V.OG

Timon zároveň postupuje do celoslovenského kola!

Srdečne gratulujeme a ďakujeme všetkým zúčastneným študentom za reprezentáciu školy a držíme palce Timonovi v celoslovenskom kole :-)

Úspech vo volejbale

kilian2019Žiak VI.OG triedy Michal Kilian bol členom tímu volejbalových kadetov VKP SPU Nitra, ktorí získali titul majstrov Slovenska. Na šampionáte do 18 rokov v Poprade súperilo šesť klubov. Nitrania postupne porazili Myjavu 3:2, Komárno 3:1, Poprad 3:1, St. Ľubovňu 3:0 a Svidník 3:1.
Michal hral na poste smečiara, bol stabilným členom základnej zostavy a podieľal sa na veľkom úspechu pre nitriansky volejbal.
Poradie: 1. VKP SPU Nitra 14 b, 2. Poprad 12, 3. Svidník 8, 4. Myjava 8, 5. St. Ľubovňa 3, 6. Komárno 0.
Blahoželáme!

Matematická súťaž JARNÝ MATBOJ 2019

matboj perexMatematická súťaž JARNÝ MATBOJ 2019 bola tento rok novinkou pre štvorčlenné tímy zložené zo žiakov piatych až ôsmych ročníkov ZŠ a prímy až tercie OG z Trnavského a Nitrianskeho kraja. Súťaž sa konala 3. mája 2019 v priestoroch ZŠ s MŠ, Ulica Maxima Gorkého 21 v Trnave.

Deti súťažili v riešení matematických úloh, ktorých správne riešenia im umožnili vykonať ťahy v strategickej hre. Okrem počtu vyriešených úloh sa pri celkovom vyhodnotení zohľadňovala aj miera úspešnosti v tejto hre.

A ako dopadli naše 2 tímy?
Žiačky sekundy v zložení: Rebeka Czellerová, Adriana Palenčíková, Klára Silná a Emma Mamráková si odniesli STRIEBRO!
Zmiešané družstvo z tercie v zložení: Ema Jantošková, Matúš Královič, Šimon Tóth a Martin Drlík odchádzali zo súťaže so ZLATOM!

Podali ste fantastické výkony! Blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu za hranicami kraja.
Ďakujeme aj organizátorom, nadšencom p-matu, za fantasticky pripravené a zorganizované podujatie a tešíme sa na ďalší ročník!

IQ olympiáda

V tomto školskom roku prebehlo v týždni od 8. 4. do 12. 4. 2019 školské kolo 9. ročníka IQ olympiády. On-line test pozostával z 25 úloh, na ktoré bolo potrebné odpovedať v priebehu 30 minút. Do jeho riešenia sa zapojilo 11 309 detí z 588 škôl, ktoré sa nachádzajú v 313 mestách a obciach na celom Slovensku. Aj naša škola sa opäť zapojila. A tentokrát máme až 4 úspešných riešiteľov, ktorí postupujú do regionálneho kola v Bratislave.
Sú to:

1. Czellerová Rebeka z II.OG
2. Konc Jakub zo IV.OG
3. Rosinský Tomáš zo IV.OG
4. Bezáková Lenka zo IV.OG


Na rovnakom mieste ako Lenka skončil aj Drlík Martin z III.OG, no do regionálneho kola môžu za školu postúpiť, žiaľ, len 4 žiaci.

Všetkým držíme 10. mája 2019 palce!

Súťaž družstiev Mladých záchranárov CO

scan0014Naši šikovní žiaci Tamarka Záňová (II.OG), Olívia Cimboray, Benjamin Hačko a Oliver Rác (všetci III.OG) nás 25. apríla 2019 reprezentovali na súťaži družstiev Mladých záchranárov CO medzi školami v okrese Nitra. Ich široké a komplexné teoretické vedomosti a praktické zručnosti v streľbe zo vzduchovky, v poskytovaní PP, v používaní PIO, v hasení malých požiarov, v orientácii v teréne a mnohom inom znamenali pre nich krásne 5. miesto! BLAHOŽELÁME!

Biologická olympiáda (kat. D) - okresné kolo

Dňa 25. apríla 2019 sa na ZŠ Fatranská v Nitre konalo okresné kolo BIO kat. D. Zúčastnila sa ho aj naša žiačka, Adriana Palenčíková z II.OG. V konkurencii 27 súťažiacich skončila ako úspešná riešiteľka na krásnom 8. mieste.
Blahoželáme!

Mladý Európan 2019 - regionálne kolo

02Dňa 12. apríla 2019 sa konalo regionálne kolo 14. ročníka celoslovenskej vedomostnej súťaže "Mladý Európan". Našu školu reprezentovali v trojčlennom družstve Dominika Vilkovičová, Ivan Pétery a Adam Süttö z III.A. V ťažkej konkurencii desiatich škôl sa naším študentom podaril úžasný úspech a s veľkým náskokom súťaž vyhrali. Našu školu budú ďalej reprezentovať v národnom kole, ktoré sa bude konať 13. júna 2019 v Košiciach.
Študentom srdečne blahoželáme!!!

CHEMICKÁ OLYMPIÁDA kat. D – okresné kolo

chemia

Dňa 22. marca 2019 sa na ZŠ Alapiskola v Jelenci uskutočnilo okresné kolo Chemickej olympiády kategórie D. Zo školského kola postúpil Adam Dzurilla z III.OG a získal krásne 2. miesto. Adam postupuje do krajského kola, ktoré sa bude konať 26. apríla 2019.
Blahoželáme a prajeme veľa šťastia v krajskom kole.

Geografická olympiáda (kat. E, F) - krajské kolo

marek go kk2019Dňa 11. apríla 2019 sa na Gymnáziu Janka Kráľa v Zlatých Moravciach konalo krajské kolo 47. ročníka Geografickej olympiády.
V kategórii F náš študent Marek Vojtila z II.OG získal výborné 1. miesto!
V kategórii E bol úspešným riešiteľom Samuel Koprda z III.OG, ktorý získal 7. miesto.
Obom študentom srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy!