2021/2022

Matematický B-deň

bday mAj v tomto školskom roku sa konalo celoslovenské kolo medzinárodnej matematickej súťaže MATEMATICKÝ B – DEŇ, ktorej sa zúčastnili aj naši žiaci. Je to súťaž v tímovom riešení otvorených matematických problémov pre žiakov stredných škôl. Do súťaže sa zapojili 4 tímy z našej školy, z ktorých sa Tím 2 umiestnil na 4 – 5. mieste.

Tím 2 pracoval v zložení žiakov III.C:
1. Andrea Labaiová
2. Dominik Péli
3. Adam Chobot
4. Tomáš Sršeň
Blahoželáme!

EXPERT GENIALITY SHOW

expertV tomto školskom roku 2021/22 sa konal 15. ročník celoslovenskej vedomostnej súťaže EXPERT GENIALITY SHOW a priniesol skvelé výsledky aj
pre Párovčanov. Vo svojich kategóriách sa umiestnili nasledovne:
Adam Drlík (IV.OG) 1. miesto v téme Mozgolamy
Tomáš Motyčiak (IV.OG) 4. miesto v téme Do you speak English?
Adriana Palenčíková (V.OG) 4. miesto v téme Do you speak English? 8. miesto v celkovom poradí
Natan Lacsný (III.OG) 5. miesto v téme Svetobežník
Matúš Matejka (IV.OG) 5. miesto v téme Mozgolamy
Marek Vojtila (V.OG) 7. miesto v téme Svetobežník
Matúš Adamík (VIII.OG) 9. miesto v téme Do you speak English?
Všetci zúčastnení získali diplom, originálnu ceruzku a najlepší aj hodnotnejšie vecné ceny. Natan Lacsný sa stal úspešným riešiteľom v dvoch témach – MOZGOLAMYSVETOBEŽNÍK a za svoj skvelý výkon v tejto súťaži získal čestný titul TOP EXPERT.
Všetkým srdečne blahoželáme!

V 16. ročníku sa do histórie súťaže môžeš zapísať aj TY. Ako a kedy sa prihlásiť sa dozvieš na www.sutazexpert.sk alebo u školskej koordinátorky súťaže Mgr. Peťovskej (kabinet 430).

„Čo vieš o hviezdach?“

kovac01kovac02Krajského kola tejto vedomostnej súťaže sa zúčastnil Matúš Kováč, žiak I. OG. Vo svojej kategórii zvíťazil postúpil do celoštátneho kola v Prešove. Aj tam sa mu veľmi darilo, obsadil druhé miesto!
Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu!

Úspech na hokejbalovom turnaji

nitrawacupNa prestížnom hokejbalovom turnaji Nitrawa cup 2022 v kategórii U17 chlapci z I.A Peter Valent, Alan Lenďák a Michal Sobotka, získali so svojim tímom strieborné medaile. Michal Sobotka získal tiež cenu za najlepšieho nahrávača U17. Blahoželáme!

Garcilaso de la Vega

Kiko1Dňa 6. júna 2022 sa uskutočnil ďalší ročník súťaže Garcilaso de la Vega, súťaž pre bilingválne španielsko-slovenské sekcie Slovenska. Zúčastnení žiaci si zmerali svoje sily v dvoch kategóriách - prírodné vedy a humanitné vedy, na ktoré mali napísať prácu, ktorú si neskôr museli aj obhájiť. Našu školu reprezentoval žiak II.D triedy Kristián Blaženec, ktorý v kategórii humanitných vied získal prvé miesto s prácou "Conexión de léxico español y eslavo" (Spojenie medzi slovnou zásobou španielčiny a slovnou zásobou slovanskych jazykov). Gratulujeme!

PYTAGORIÁDA – kat. P8 – celoštátne kolo

natanDňa 1. júna 2022 sa uskutočnilo celoštátne kolo Pytagoriády v kategórii P8. V tomto kole sa stretlo 17 najlepších žiakov, ktorí počítajú matematické úlohy neuveriteľnou rýchlosťou. Náš žiak Natan Lacsný z III.OG sa umiestnil na 6. mieste a stal sa úspešným riešiteľom celoštátneho kola Pytagoriády.
Natanovi všetci srdečne blahoželáme a držíme mu palce v ďalších matematických súťažiach!

Majstrovstvá Európy juniorov v diaľkovom plávaní

wyckDaniel van Wyck z I.C sa v dňoch 31. mája - 5. júna 2022 zúčastnil Majstrovstiev Európy juniorov v diaľkovom plávaní v meste Setubal v Portugalsku. Absolvoval náročnú plaveckú trať dlhú 7,5 km v otvorenom oceáne, ktorú plával v takýchto podmienkach prvýkrát. Jeho štart dopadol nad očakávanie a umiestnil sa na krásnom 22. mieste!!!
Srdečne blahoželáme a prajeme ďalšie úspechy!

Žiaci z II.D úspešní na celoslovenskej súťaži

filmyNaši žiaci Frea Stümpel, Natália Mládeneková, Emma Kollárová, Laura Nagyová a Jakub Manek navštevujúci triedu II.D bilingválnej sekcie sa zúčastnili celoslovenskej súťaže vo vytváraní krátkych filmov v španielskom jazyku. V súťaži sa im zadarilo a skupina získala 3. miesto.
Pozrite si ich súťažné video Nunca podrias bailar con nosotras
Blahoželáme!

Jazykový Kvet - celoslovenské finále

kvet 22 2 kvet2022Dňa 10. júna 2022 sa konalo celoslovenské finále súťaže Jazykový Kvet 2022, na ktoré postúpili aj recitátorky z nášho gymnázia a napriek silnej konkurencii sa im podarilo obsadiť krásne miesta. Leyla Agnes Denkerová z II.OG obsadila 3. miesto v kategórii prednes prózy v nemeckom jazyku - druhý stupeň ZŠPetra Baráthová zo IV.D obsadila 2. miesto v kategórii prednes prózy v nemeckom jazyku – SŠ. Obom študentkám srdečne gratulujeme!

SPARTAN Patrik Kyseľ

kysel spartanPreteky SPARTAN učarovali žiakovi Patrikovi Kyseľovi zo IV.E. Modrú medailu si odniesol z pretekov v Šamoríne v kategórii Super (10+ km a 25 prekážok), pričom trať mala 11 km a prechádzala známym rezortom X-Bionic Spher. Tyrkysovú medailu získal z pretekov Spartan Trail 10 km, ktorý sa uskutočnil v neďalekom Jelenci. Zelenú medailu získal z pretekov Spartan Beast, ktoré sa konali v Anglicku.
GRATULUJEME!

k spartan k spartan 02