2018/2019

Fyzikálny náboj 2019

V piatok 8. novembra 2019 sa v Bratislave konala súťaž družstiev v riešení fyzikálnych úloh FYZIKÁLNY NÁBOJ 2019, ktorej sa zúčastnilo 58 juniorských a 55 seniorských družstiev.
Medzi juniormi sa na 26. mieste v rámci celej SR umiestnilo družstvo našej školy v zložení: Juraj Mikuš (II.C), Samuel Ján Mucha (II.C), Šimon Matej Vereš (I.C), Viliam Záborský (I.C) a Jakub Konc (V.OG). Družstvo seniorov v zložení: Tomáš Jakuš (III.B), Adam Borguľa (III.B), Svetlana Rampašeková (VIII.OG), František Stupka (VIII.OG) a Rastislav Zeleňák (VIII.OG) obsadilo vo svojej kategórii veľmi pekné 14. miesto v rámci celej SR.

Študentom srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

Kompletné výsledky - Juniori

Kompletné výsledky - Seniori

Majstrovstvá okresu v šachu jednotlivcov

sach perexDňa 24. októbra 2019 sa delegácia párovských šachistov vybrala na Majstrovstvá okresu v šachu jednotlivcov, aby otestovali svoje strategické schopnosti. Malí aj veľkí hráči si nad čierno-bielou šachovnicou podali ruky a spustil sa neľútostný súboj dvoch myslí. Teda aspoň pre tých, čo nevidia len figúrky a šachovnicu, ale vidia taktické rozhodnutia, útoky a protiútoky, rôzne stratégie a slabiny protihráča a to všetko za neľútostného behu šachových hodín. A hoci boli medzi súpermi skúsení hráči s vysokým ELO ratingom, naši im poriadne zavarili mozgové závity. V prvej desiatke hráčov skončili Branislav Hetnerovič zo IV.C, Šimon Vereš z I.C a do prvej desiatky sa dostal aj Marijan Crnkovič zo VI.OG možno aj vďaka legendárnemu Crnkovičovmu gambitu. Najúspešnejší bol však Nicolas Ľahučký z VIII.OG, ktorý skončil na bronzovej priečke v kategórií stredných škôl a Miroslava Zúdorová z I.C, ktorá si odniesla striebornú medailu v kategórií žien. Nicolas aj Miroslava nás budú reprezentovať na krajskom kole 26.11.2019.
Všetkým súťažiacim gratulujeme!

ZENIT - školské kolo

Dňa 16. októbra 2019 sa konalo školské kolo súťaže ZENIT v programovaní.

Kategória B

Súťažil iba Jakub Konc z V.OG, ktorý sa v rámci Nitrianskeho kraja umiestnil na 1. mieste s viac ako 100 bodovým náskokom!
Kompletné výsledky

Kategória A - 18 súťažiacich
1. miesto: Šimon Szombay (VIII.OG)
2. miesto: Veronika Molnárová (VIII.OG)
3. - 4. miesto: Samuel Šabík, František Stupka (obaja VIII.OG)
5. - 8. miesto: Nam Nguyen Hai, Katarína Strenková, Filip Ferenczi (všetci VIII.OG), Peter Kováč (III.C)
Aj ostatným súťažiacim z iných tried sa darilo veľmi dobre, pozrite si kompletné výsledky.
Menovaní študenti postupujú do krajského kola súťaže, ktoré sa bude konať 19. novembra 2019 v Leviciach.

Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme a ďakujeme za účasť a reprezentáciu!

Na Majstrovstvách Slovenska tretí!

cezpolny svkTeší nás výborné umiestnenie nášho družstva v kategórii starších žiakov na Majstrovstvách Slovenska v cezpoľnom behu, ktorí skončili na 3. mieste.

O tento úspech sa zaslúžili študenti:
1. Zeleňák Rastislav (VIII.OG), v celkovom poradí jednotlivcov na 7. mieste,
2. Belmenen Aaron (II.E), v celkovom poradí jednotlivcov na 8. mieste,
3. Chodelka Jakub (II.C), v celkovom poradí jednotlivcov na 30. mieste.

Ďakujeme za reprezentáciu školy a srdečne blahoželáme!!!

Úspech aj v krajskom kole cezpoľného behu

cezpolny kk perexUž tretíkrát za sebou sme si vybojovali postup do celoslovenského kola v cezpoľnom behu. V tomto roku sa o to zaslúžilo družstvo Starších žiakov v zložení:
1. Aaron Belmenen (II.E), v súťaži jednotlivcov na 3. mieste,
2. Jakub Chodelka (II.C),
3. Rastislav Zeleňák (VIII.OG), v súťaži jednotlivcov na 2. mieste.

O pekný výsledok sa zaslúžila aj Barbora Štrbová (I.B), ktorá v súťaži jednotlivcov medzi staršími žiačkami obsadila 4. miesto.

Celoslovenské kolo sa uskutoční dňa 15. októbra 2019 na Štrbskom Plese. Blahoželáme a držíme palce.

Cezpoľný beh - okresné kolo

cp perex okBlahoželáme študentom, ktorí nás reprezentovali v cezpoľnom behu na úrovni okresu.

Družstvo chlapcov postupuje do krajského kola, pretože sa umiestnili na PRVOM MIESTE.
Členmi tímu boli:
1. Belmenen Aaron z II.E, na 1. mieste v celkovom poradí
2. Chodelka jakub z II.C, na 22. mieste v celkovom poradí
3. Zeleňák Rastislav z VIII.OG, na 3. mieste v celkovom poradí

Družstvo dievčat sa umiestnilo na DRUHOM MIESTE.

Členkami tímu boli:
1. Alfoldiová Paulína z II.B, na 6. mieste v celkovom poradí
2. Darnadiová Timea z III.D, na 9. mieste v celkovom poradí
3. Štrbová Barbora z I.B, na 3. mieste v celkovom poradí - Barbora zároveň postupuje ako jednotlivec do krajského kola.

Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.