Výsledky prijímacieho konania pre školský rok 2019/2020

Výsledky prijímacieho konania do triedy 8-ročného štúdia

Výsledky prijímacieho konania do tried 4-ročného štúdia 


OZNAM PRE ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCOV ŽIAKOV PRIJATÝCH NA ŠTÚDIUM

Zápis žiakov, ktorí boli prijatí, sa uskutoční na študijnom oddelení gymnázia 
od stredy 22. mája 2019 do pondelku 27. mája 2019 vrátane, v čase 7:30 - 15:30.
Pre žiakov, ktorí sa na štúdium nezapíšu do uvedeného termínu, stráca rozhodnutie o prijatí platnosť!

Na zápis nie je potrebné priniesť rozhodnutie o prijatí.
Je však potrebné priniesť si zápisný lístok, vydaný základnou školou, bez ktorého nie je možné zápis uskutočniť.

V prípade otázok ohľadom zápisu kontaktuje študijnú referentku p. Matulovú (037 69 330 31 alebo matulova@gpnr.sk).

PhDr. Martin Chudík
riaditeľ školy 

Novinky

 

Deň narcisov 2019

dennarcisov2019Žltý narcis je symbolom boja proti rakovine a každoročne si tento boj pripomíname Dňom narcisov, ktorý tento rok pripadol na štvrtok 11. apríla 2019.
S Ligou proti rakovine spolupracuje aj naša škola. Tento rok boli naši dobrovoľníci z II.A triedy. Zbierkovali nielen na pôde našej školy – 244,06 eur, ale aj v uliciach mesta a celkovo sa im podarilo vyzbierať nádhernú sumu 2334,36 eur.
Finančné prostriedky vyzbierané počas Dňa narcisov použije LPR na pokračovanie v realizácii overených a užitočných projektov, ktoré sú určené na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám.
Ďakujeme našim dobrovoľníkom, rovnako aj ostatným žiakom a zamestnancom školy, ktorí sa do zbierky zapojili a pomohli dobrej veci.

Girl’s day 2019 v NITRE

Spoločnosť Muehlbauer Technologies s.r.o., jeden z najväčších zamestnávateľov informatikov v nitrianskom regióne, ťa pozýva na Girl’s day 2019. Prihlás sa na portáli www.girlsday.sk a zistíš viac o našich zaujímavých SW projektoch a technológiách. Ak zvažuješ štúdium informatiky na výške, potom budú pre teba zaujímavé aj ponuky platených stáží už počas štúdia!

Program podujatia https://girlsday.sk/udalosti/muehlbauer-technologies-s-r-o/

FB stránka spoločnosti https://www.facebook.com/muehlbauersk/

Instagram spoločnosti https://www.instagram.com/muehlbauer_technologies/

girlsday 2019 externalv2

Viktory na 4. podlaží

Trieda II.A a jej triedny učiteľ Viktor Nagy na párovskom gymnáziu prvýkrát inštalovali výmenno-výpožičnú knižnicu, do ktorej môže každý z nás prispieť knihami, a zároveň si nejaké zaujímavé knižky vypožičať. Knižnica sa volá Viktory a jej prvú policu zatiaľ nájdete na 4. podlaží. Postupne pribudne aj na ďalších poschodiach. Z knižnice sa veľmi tešíme a ďakujeme II.A a jej triednemu za skvelý nápad!
viktory1viktory02

Párovský benefičný koncert

Dňa 24. marca 2019 sa v priestoroch DAB uskutočnil prvý benefičný koncert párovského gymnázia. Na koncerte sa predstavilo v 12 programoch viac ako 100 študentov nášho gymnázia. Ich vystúpenia sa stretli s veľkou odozvou u rodičov, žiakov a ostatných divákov. Riaditeľ školy sa poďakoval celému realizačnému tímu (p. Cehuľová, Slučiaková, Nedasová, Macaiová, Chovanová, Beniková, Matulová) a všetkým žiakom.

S veľkým úspechom sa stretla aj hra Mladá pani richtárka, ktorú režírovala a pripravila p. profesorka Anka Cehuľová s vyše 40-členným ansáblom našich žiakov.

Na benefičnom koncerte sa podarilo vyzbierať sumu 1870 eur, ktorá bude použitá na vybudovanie moderného otvoreného šatňového priestoru so skrinkovým systémom. Srdečná vďaka za podporu!
Pozrite si niekoľko fotografií vo Fotogalérii

Reportáž TV Nitrička z koncertu a z rautu

Girl's Day 2019

Girls day 2019 letakAj Ty v IT už po šiestykrát na Slovensku usporadúva Girl’s Day (celosvetový deň žien v informačno-komunikačných technológiách (IKT)). Ten sa tento rok bude konať v 60 spoločnostiach, IT firmách, organizáciách a vysokých školách po celom Slovensku, ktoré pripravili spolu 74 programov pre dievčatá (jedna spoločnosť môze robiť program na viacerých pobočkách). Stredoškoláčky vo veku 15 – 19 rokov sa od 1.4 – 15.4 môžu prihlasovať prostredníctvom registračného portálu na webovej stránke www.girlsday.sk a samé sa rozhodnúť, ktorý z ponúkaných programov navštívia.
Dievčatá, nepremeškajte skvelú príležitosť, akou Girl's Day 2019 rozhodne je!

Deň otvorených dverí na Párovciach 2019

dod perexDňa 8. februára 2019 bolo naše párovské gymnázium sprístupnené všetkým záujemcom o štúdium u nás. Podľa odovzdaných a vyplnených dotazníkov sa ho zúčastnilo 328 potencionálnych Párovčanov. Aj v sprievode svojich rodičov si za pomoci našich párovských sprievodcov prezreli priestory školy, jedáleň, bazén, telocvičný kampus, vyskúšali si testy na prijímacie skúšky a navštívili hodiny matematiky, hudby, angličtiny, španielčiny, ruštiny, nemčiny a plávania, a mnohí sa (dúfame) rozhodli, že svoje stredoškolské 8, 5 alebo 4- ročné štúdium strávia s nami na Párovciach.
Držíme Vám palce na prijímačkách, aby ste boli od septembra 2019 Párovčanmi!

Zároveň sa chceme poďakovať všetkým párovským učiteľom a študentom, ktorí pripravili túto nevšednú piatkovú akciu!
fotografie: Maroš Marko, II.C

Poesía femenina

CasiAnonimasCon motivo de la celebración del Día Internacional de la Mujer, queremos anunciar que el tema del próximo recital de poesía en español será “poesía escrita por mujeres”. Para celebrarlo, 45 mujeres y colectivos de mujeres relacionadas con el recital han elegido sus 3 favoritos entre 12 carteles diferentes diseñados para este tema. Después de contar todos los votos... ¡todavía había empate! Tras recibir un último voto para lograr el desempate, las mujeres han decidido que el mejor cartel es el que lleva como título “Casi anónimas”. Aunque queda mucho tiempo hasta noviembre, cuando tendrá lugar el recital... ¿por qué no ir leyendo un poco de poesía femenina?

Pri príležitosti MDŽ oznamujeme tému k budúcoročnému recitálu v španielčine a to „Poézia písaná ženskou rukou.“
45 žien a ženských kolektívov vybrali podľa svojho vkusu 3 z 12-tich plagátov s danou tematikou. Po spočítaní všetkých hlasov bola dokonca remíza. O víťazovi rozhodol posledný hlas a stal sa ním plagát s názvom „Takmer anonymné.“
Napriek tomu, že do novembra, kedy sa recitál bude konať, času dosť... prečo nezačať s čítaním ženskej poézie už dnes?

Návšteva divadelného predstavenia

Dňa 22. februára 2019 žiaci III. a IV. OG navštívili divadelné predstavenie s názvom „NIČ“.
Divadelná adaptácia medzinárodne oceňovaného bestselleru dánskej autorky Janne Teller, s rovnomenným názvom Nič, ktorú v slovenskej premiére preložili, zdramatizovali a naštudovali študenti Súkromného konzervatória v Nitre pod vedením herca a režiséra Petra Oszlíka.
„Nič nemá zmysel, to som zistil už dávno. Takže nemá zmysel ani nič robiť. Na to som prišiel teraz.“
Je to príbeh dospievania. Príbeh o strate ilúzií a hodnôt, o hľadaní zmyslu vlastnej existencie. Príbeh o tom, aké krehké je detstvo. Aká krehká je hranica medzi priateľstvom a krutosťou. Príbeh o tom, ako človeku nezostane NIČ. Po zhliadnutí divadelnej adaptácie bola beseda s hercami, režisérom a psychológom p. Martinom Rothbauerom.
Ďakujeme mladým hercom za výnimočný a silný zážitok a za dôvod zamyslieť sa nad vlastnou existenciou a hodnotami života.

Poďakovanie

dakujeme fu ne

Návšteva knižnice

smrek01Dňa 30. januára 2019 sa žiaci III.D zúčastnili literárno-hudobného pásma pri príležitosti 120. výročia narodenia básnika Jána Smreka. Akciu pripravila Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre. Žiačky Marianna Lörinczová a Sabina Milatová zarecitovali básne spomínaného autora.

Ročníkové testy

rocnikovetesty2019

Oznam o vyzbieranej sume

unicef2018Dňa 12. decembra 2018 sa na našej škole konala Vianočná zbierka UNICEF.
Naším dobrovoľníčkam z III.B triedy sa podarilo vyzbierať krásnu sumu 286,15 €, ktorú sme vložili na účet UNICEF. Výnos z tohtoročnej zbierky bude využitý na zabezpečenie nutrične hodnotnej stravy pre deti, ktoré trpia podvýživou.
Naším dobrovoľníkom a aj všetkým, ktorí prispeli veľmi pekne ďakujeme
.

Súťaž s ISIC :-)

isic sutaz

Podporte svojím hlasom P-mat

TrnavaSaVzdelavaNezisková organizácia P-mat, ktorá dlhodobo pracuje na popularizácií prírodných vied a rozvíjaní nadaných žiakov, pripravuje nový projekt - vzdelávací festival, na ktorom sa široká verejnosť stretne s odborníkmi z mnohých oblastí a každý účastník si domov odnesie niečo, čo mu už nikto nevezme - novú vedomosť, skúsenosť, zážitok. Pre prvý ročník festivalu si vybrali mesto Trnava, ale veria, že sa im ho časom podarí rozšíriť aj do ďalších miest.
V organizácii P-mat aktívne pôsobia súčasní aj bývalí študenti párovského gymnázia (Maťo Hrmo, Miška Marčeková, Hanka Kluvancová, Svetlanka Rampašeková, Kubo Poljovka,...) a Katka Marčeková, bývalá študentka našej školy, je jedným z hlavných organizátorov festivalu.
Tento projekt je súčasťou grantovej výzvy nadácie VÚB. Formou verejného hlasovania sa rozhoduje o tom, ktorý z vybraných projektov získa 10 000€.
Touto cestou by sme Vás chceli poprosiť o podporu v hlasovaní - nezaberie Vám to ani 30 sekúnd a nám to veľmi pomôže. Ďakujeme!

Strana 1 z 2