Aktivity

Majstrovstvá okresu v korfbale

korfbal perexDňa 9. decembra 2019 sa žiaci a žiačky z III.OG a IV.OG (Benjamin Hačko, Martin Drlík, Oliver Rác, Zoja Rampašeková, Oliver Bíro, Michaela Sklenková, Natália Plesníková, Emma Baková, Barbora Banyiová) zúčastnili školských majstrovstiev okresu Nitra v korfbale ZŠ.
Všetkým žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy.

Jóga maratón

joga perexDňa 10. decembra 2019 sa na našej škole konal Joga maratón. Zúčastnili sa ho nasledovné študentky a študent: Martina Maťová, Monika Hajdáková, Nina Gaťárová, Hana Sabová (VI.C), Natália Ondrejková, Lili Lopošová (IV.B) Barbora Masarčová (III.D), Adriana Palenčíková (III.OG), Adela Hromcová, Andrea Gábrišová, Eunika Bebjaková (V.OG), Sára Šlosárová, Lenka Paduchová, Sára Jagerová, Nina Adamčíková, Simona Galková, Bibiana Ševčíková, Michaela Mareková, Ema Kováčová, Christian Bóri, Ema Lea Galovičová, Bibiana Kováčová (I.D), Zoja Rampašeková, Ela Farkašová (IV.OG), Dominika Vilkovičová (IV.A).

V joge sa nedá jednoznačne určiť, kto je víťazom, pretože ide skôr o prekonávanie samého seba než o súperenie. Preto sú víťazmi všetci. Dúfam, že si všetci odniesli veľa pozitívnej energie a o rok sa vidíme opäť. Namaste :-)

"Vianočné 50-ky" - video

vianocne50 obr videoMilí študenti a rodičia,

v našej videogalérii sme zverejnili video z plaveckej súťaže "Vianočné 50-ky", ktorá sa konala na pomoc obetiam zemetrasenia v Taliansku. Vysvetlili sme v ňom zámer akcie (pomoc ľuďom z postihnutej oblasti) v ich rodnom talianskom jazyku. Študent Filippo Marin z III.E pripravil a nahral text v taliančine a video, ako aj už skôr uverejnené fotografie z akcie pripravil študent Jozef Dóczy zo IV.C, za čo im srdečne ďakujeme!
zbierka gp pomoc talianskuTaktiež pripájame k nahliadnutiu potvrdenie z banky zo dňa 21.decembra 2016 o zaslaní finančnej pomoci vo výške 500 € Mestskému úradu v meste Norcia.

Ešte raz touto cestou ďakujeme všetkým rodičom a študentom, ktorí podporili účasťou alebo finančnou pomocou túto peknú a ľudsky hodnotnú aktivitu!

Vianočný futsalový turnaj

DSC 0425Dňa 22. decembra 2016 sa na našej škole uskutočnil Vianočný futsalový turnaj medzi študentami 1. až 4 ročníka (SŠ) a V. až VII. ročníka (OG). Víťazom sa stali hráči teamu Gerencser (VI. OG). Blahoželáme!
V závere turnaja prebehol aj exhibičný zápas medzi víťazom a kabinetom TSV. Opäť raz sa tešili učitelia, takže sa zase žiakov opäť pýtajú: „Kto nás porazí?“ :)

Ak má niekto záujem o komplet galériu fotiek (cez 900 snímkov = minimálne 7GB USB klúč) - kontaktujte p. u. Fusku.

Vianočný jóga maratón

Dňa 22. decembra 2016 sa na našej škole v malej telocvični uskutočnil Vianočný jóga maratón. Prihlásilo sa až 30 študentov, i keď počet miest bol obmedzený. Prihlásené boli dievčatá aj chlapci z tried I.A, I.B, I.C, I.D, V.OG, II.C, III.A, III.B, VII.OG, IV.E, IV.B, IV.D. Cvičilo sa v rozsahu troch hodín s krátkymi prestávkami v oblasti Power jogy, Stretchjogy a Bodyforming jogy.
Vybrať výhercov spomedzi zúčastnených bolo veľmi náročné, pretože všetci boli skvelí. Cvičenie jógy je špecifické, pretože to nie je len o samotnom podávaní výkonov, ale aj o formovaní tela i duše.
Nakoniec sme sa rozhodli odmeniť až 10 súťažiacich.
Odmenu si odniesli: Nina Záhorská (VII.OG), Denisa Svitačová (II.C), Viktória Formelová (IV.E), Kristína Bednárová (IV.B), Tereza Jarábeková (IV.B) a sladkú odmenu si odniesli: Andrea Hugyivárová (III.B), Nataša Elkrief (IV.E), Viktória Jakubičková (IV.E), Tatiana Matejková (V.OG), Martina Maťová (I.C).
Veľká vďaka patrí spoluorganizátorkám, p. p. Šlosárovej a p. p. Adamíkovej. A, samozrejme, všetkým súťažiacim. Na skvelú atmosféru, ktorá vládla počas celého priebehu maratónu, sa tešíme i na budúci rok :)

joga maraton 2016 joga maraton 2016 joga maraton 2016

Strana 1 z 2