Úspechy

Na Majstrovstvách Slovenska tretí!

cezpolny svkTeší nás výborné umiestnenie nášho družstva v kategórii starších žiakov na Majstrovstvách Slovenska v cezpoľnom behu, ktorí skončili na 3. mieste.

O tento úspech sa zaslúžili študenti:
1. Zeleňák Rastislav (VIII.OG), v celkovom poradí jednotlivcov na 7. mieste,
2. Belmenen Aaron (II.E), v celkovom poradí jednotlivcov na 8. mieste,
3. Chodelka Jakub (II.C), v celkovom poradí jednotlivcov na 30. mieste.

Ďakujeme za reprezentáciu školy a srdečne blahoželáme!!!

Úspech aj v krajskom kole cezpoľného behu

cezpolny kk perexUž tretíkrát za sebou sme si vybojovali postup do celoslovenského kola v cezpoľnom behu. V tomto roku sa o to zaslúžilo družstvo Starších žiakov v zložení:
1. Aaron Belmenen (II.E), v súťaži jednotlivcov na 3. mieste,
2. Jakub Chodelka (II.C),
3. Rastislav Zeleňák (VIII.OG), v súťaži jednotlivcov na 2. mieste.

O pekný výsledok sa zaslúžila aj Barbora Štrbová (I.B), ktorá v súťaži jednotlivcov medzi staršími žiačkami obsadila 4. miesto.

Celoslovenské kolo sa uskutoční dňa 15. októbra 2019 na Štrbskom Plese. Blahoželáme a držíme palce.

Cezpoľný beh - okresné kolo

cp perex okBlahoželáme študentom, ktorí nás reprezentovali v cezpoľnom behu na úrovni okresu.

Družstvo chlapcov postupuje do krajského kola, pretože sa umiestnili na PRVOM MIESTE.
Členmi tímu boli:
1. Belmenen Aaron z II.E, na 1. mieste v celkovom poradí
2. Chodelka jakub z II.C, na 22. mieste v celkovom poradí
3. Zeleňák Rastislav z VIII.OG, na 3. mieste v celkovom poradí                    


Družstvo dievčat sa umiestnilo na DRUHOM MIESTE.

Členkami tímu boli:  
1. Alfoldiová Paulína z II.B, na 6. mieste v celkovom poradí
2. Darnadiová Timea z III.D, na 9. mieste v celkovom poradí
3. Štrbová Barbora z I.B, na 3. mieste v celkovom poradí - Barbora zároveň postupuje ako jednotlivec do krajského kola.

Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

Video z cezpoľného behu

Orientačný beh

orientacny beh timonJednou z posledných medziškolských športových súťaží v školskom roku už tradične býva orientačný beh. Je to náročný pretek, v ktorom sa náš študent Timon Matiaska z V.OG prebojoval až do celoslovenského kola. To sa konalo v prvej polovici júna v krásnom prostredí Turčianskych Teplíc.  Medzi najlepšími orientačnými bežcami z celého Slovenska figurovali aj Majstri sveta v tejto disciplíne. Náš Timon zaostal iba 5 minút za víťazom pretekov, čo síce na medailové umiestnenie nestačilo, ale aj tak to bol vynikajúci výkon, ku ktorému mu srdečne blahoželáme.
Ďakujeme za reprezentáciu školy.

Úspech v orientačnom behu

orientbehg perexV súťaži v orientačnom behu sa nám už niekoľko rokov po sebe darí. Nebolo tomu inak ani v tomto roku, a to konkrétne v kategórii mladších žiakov.

Okresné kolo   
1. miesto v súťaži družstiev - Marek Garláty zo IV.OG, Timon Matiaska, Marijan Crnkovič a Vladimír Lauko z V.OG
2. miesto v súťaži jednotlivcov - Timon Matiaska z V.OG

Krajské kolo
2. miesto v súťaži družstiev - Marek Garláty zo IV.OG, Timon Matiaska a Marijan Crnkovič z V.OG a Jakub Chodelka z I.B
3. miesto v súťaži jednotlivcov - Timon Matiaska z V.OG

Timon zároveň postupuje do celoslovenského kola!

Srdečne gratulujeme a ďakujeme všetkým zúčastneným študentom za reprezentáciu školy a držíme palce Timonovi v celoslovenskom kole :-)

Ocenenie za úspech v cezpoľnom behu

fotkaRiaditeľ školy ocenil žiakov, ktorí sa podieľali na úspechu na okresných krajských a celoštátnych majstrovstvách v Cezpoľnom behu. Na kraji sme dosiahli 1. miesto. Ocenení: Rasťo Zeleňák VII.OG, Roman Šajter VIII.OG, Miloš Sádovský IV.B a Martin Rumanovský, 1.A. Chýba: Samuel Ján Mucha, 1.C
Srdečne blahoželáme!

Párovský Sparťan 2018

spartan2018 titleDňa 19. novembra 2018 sa v malej telocvični uskutočnila súťaž s názvom „Párovský Sparťan“. Víťazom sa stal už po 4x po sebe Adam Vozár zo IV.C, na druhom mieste skončil Lukáš Adámek z II.A a na treťom mieste Rastislav Zeleňák zo VII.OG.
Blahoželme!

Aerobikový maratón stredných škôl

aerobic maratonDňa 6. novembra 2018 sa študentky prvých ročníkov našej školy - Csandová Rebeka, Frťalová Simona, Krajčovičová Alexandra, Kučerová Sofia, Mikušíková Nina, Pitoňáková Patrícia, Spielmanová Nina, Vargová Natália, Viktória Fraňová, zúčastnili majstrovstiev NR kraja v Aerobikovom maratóne stredných škôl, ktoré sa konali na Športovom gymnáziu. Konkurencia účastníčok bola veľká, preto sa žiaľ dievčatám nepodarilo postúpiť do ďalšieho kola. No odniesli si mnoho skúseností a o rok budú našu školu reprezentovať opäť :-)
Ďakujeme za reprezentáciu školy!

Cezpoľný beh 2018 - úspech starších žiakov

cezpolnybeh2018Blahoželáme družstvu starších žiakov k 1. miestu na krajskom kole v cezpoľnom behu.
Samuel Ján Mucha I.C
Miloš Sádovský IV.B (celkovo 2. miesto v Kategórii jednotlivcov)
Rastislav Zeleňák VII.OG (celkove 3. miesto v Kategórii jednotlivcov)
Chlapci postupujú do celoslovenského kola!  
V okresnom kole, ktoré predchádzalo krajskému, sa družstvo umiestnilo taktiež na 1. mieste a to v zložení: Sádovský Miloš IV.B, Šajter Roman VIII.OG, Zeleňák Rastislav VII.OG.
Ďakujeme za reprezentáciu školy!

 

Medaily pre trojicu volejbalistov

kilian02V Žiline sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska v plážovom volejbale do 18 rokov. Zúčastnili sa tam najlepšie dvojice zo Slovenska, ktoré si postup vybojovali z oblastných kôl. Na stupne víťazov sa postavili aj študenti nášho gymnázia. Michal Kilian (vo dvojici so Zemanom z Myjavy) vybojoval striebro, dievčenská dvojica Naďa Esterková - Barbora Bezáková sa tešila z bronzovej medaily.
Blahoželáme!

Roman Šajter - Môj úspešný polrok

rozcvička ParížVážený pedagogický zbor, milí spolužiaci, posledná zmienka o mojich športových úspechoch sa na stránke našej školy objavila v novembri 2017, to však neznamená, že som zaháľal, ba práve naopak. V druhom polroku pomaly sa končiaceho školského roka som toho zažil viac než dosť a práve moja zaneprázdnenosť spôsobila, že som nemal čas Vás o svojich aktivitách informovať. Dovoľte mi preto, aby som to napravil. Halovú časť sezóny som ukončil 3. miestom na domácom šampionáte v kategórii juniori, kde pretekám s o rok staršími súpermi.Následne som absolvoval dlhú a náročnú prípravu, ktorej súčasťou bolo mimo iného sústredenie v Tatrách, v prímorskom letovisku Makarska v Chorvátsku i v domácom prostredí v Nitre. Prvý väčší úspech sa dostavil, keď sa mi na pretekoch v Liptovskom Mikuláši podarilo kvalifikovať na Školské majstrovstvá sveta v cezpoľnom behu v Paríži. Tento pretek mal byť vlastne posledným v rade a malo po ňom nasledovať krátke obdobie oddychu pred špecializovanou prípravou na letnú časť sezóny. Vďaka tomuto prekvapivému úspechu  však bolo potrebné náležite prispôsobiť tréningový proces a zabrať ešte viac.

Čítať ďalej...

Orientačný beh - krajské kolo

scan0148Dňa 9. mája 2018 sa v Nitre uskutočnilo krajské kolo v orientačnom behu. V kategórii SŠ žiaci družstvá sa našim chlapcom podarilo získať 3. miesto. O úspech sa postarali Daniel Cok (IV.D), Pavol a Peter Žáčikovci (IV.B). Keďže to boli posledné preteky, ktoré chlapci absolvovali ako naši študenti, chceme sa im poďakovať za 4 fantastické roky, počas ktorých vynikajúco reprezentovali našu školu v rôznych športových súťažiach!
Blahoželáme a ďakujeme!
Želáme veľa športových aj životných úspechov!

Náš študent na majstrovstvách Európy

michal kilianV Púchove a Zlíne sa uskutočnili majstrovstvá Európy volejbalistov do 18 rokov (nar. 2001 a mladší). Zúčastnilo sa na nich 12 európskych krajín - desať najlepších tímov z kvalifikačných skupín a organizátorské celky Slovenska a Česka. Slováci podali sympatické výkony, ale nestačili na skúsenejších súperov z krajín, kde má volejbal oveľa väčšiu základňu. V základnej skupine prehrali štyrikrát 0:3 (Rusko, Francúzsko, Belgicko, Taliansko) a raz 2:3 (s Ukrajinou).
V drese Slovenska hral aj študent V.OG Michal Kilian na poste smečiara. Nastúpil v každom zápase. V hodnotení získaných bodov skončil na delenom 3.-4. mieste v slovenskom tíme, ktorý viedol tréner Erik Gábor.
foto: Vladimír Domen

Úspech vo volejbale

kilian volejbalŠtudent nášho gymnázia Michal Kilian (V.OG) reprezentoval Slovensko na volejbalovom turnaji 6 krajín v Zlíne (MEVZA Cup) a podieľal sa na peknom úspechu tímu SR. Naši reprezentanti dosiahli tri víťazstvá a jedinú prehru, keď vo finále tesne podľahli 2:3 domácemu Česku, a tak im patrili strieborné medaily. Na ďalších priečkach skončili Rakúsko, Izrael, Maďarsko a Chorvátsko.
Srdečne blahoželáme!

Strana 1 z 3