Úspechy

Školské majstrovstvá okresu Nitra vo volejbale

volejbalDňa 12. februára 2020 na našej škole odohrala zápasy jedna zo skupín škôl v Školských majstrovstvách okresu Nitra vo volejbale žiačok ZŠ. Našu školu úspešne reprezentovali žiačky z III.OG Michaela Sklenková, Hana Pokorná, Tatiana Kuchárová, Natália Plesníková, zo IV.OG Barbora Hlavačková, Zoja Rampašeková, Ema Čavojská a Alexandra Jančovičová. Žiaľ do ďalšieho kola nepostúpili.
No i napriek tomu ďakujeme za reprezentáciu školy.

Školské majstrovstvá Slovenska v aerobicu

aerobic02Dňa 10. februára 2020 sa v Trenčíne konali Školské majstrovstvá Slovenska v aerobicu žiačok a žiakov stredných škôl. Našu školu úspešne reprezentovali študentky zo IV.A – Erika Hrašková a Lucia Sláviková. Spomedzi takmer 60 súťažiacich sa študentke Erike Hraškovej podarilo prebojovať do prvej 10ky súťažiacich!
Srdečne gratulujeme!
Obom dievčatám ďakujeme za reprezentáciu školy.

Aerobikový maratón

perexDňa 13. novembra 2019 sa konal Aerobikový maratón stredných škôl NR kraja, na ktorom našu školu reprezentovali žiačky zo IV.A Erika Hrašková, Lucia Sláviková, z II.D Nina Mikušíková, Simona Frťalová, Viktória Fraňová, Gulia Caponi a z II.B Paulína Alföldiová, Tereza Gablíková, Sofia Kučerová a Viktória Šabová. Dievčatá mali vysokú konkurenciu, ale aj napriek tomu sa podarilo do 10 postupujúcich na celoslovenské kolo prebojovať Erike Hraškovej a Lucii Slávikovej, ktorá dokonca skončila na krásnom 2. mieste.
Dievčatám gratulujeme k postupu a budeme im držať palce na celoslovenskom kole.
Všetkým dievčatám ďakujeme za reprezentáciu školy 😊

Na Majstrovstvách Slovenska tretí!

cezpolny svkTeší nás výborné umiestnenie nášho družstva v kategórii starších žiakov na Majstrovstvách Slovenska v cezpoľnom behu, ktorí skončili na 3. mieste.

O tento úspech sa zaslúžili študenti:
1. Zeleňák Rastislav (VIII.OG), v celkovom poradí jednotlivcov na 7. mieste,
2. Belmenen Aaron (II.E), v celkovom poradí jednotlivcov na 8. mieste,
3. Chodelka Jakub (II.C), v celkovom poradí jednotlivcov na 30. mieste.

Ďakujeme za reprezentáciu školy a srdečne blahoželáme!!!

Úspech aj v krajskom kole cezpoľného behu

cezpolny kk perexUž tretíkrát za sebou sme si vybojovali postup do celoslovenského kola v cezpoľnom behu. V tomto roku sa o to zaslúžilo družstvo Starších žiakov v zložení:
1. Aaron Belmenen (II.E), v súťaži jednotlivcov na 3. mieste,
2. Jakub Chodelka (II.C),
3. Rastislav Zeleňák (VIII.OG), v súťaži jednotlivcov na 2. mieste.

O pekný výsledok sa zaslúžila aj Barbora Štrbová (I.B), ktorá v súťaži jednotlivcov medzi staršími žiačkami obsadila 4. miesto.

Celoslovenské kolo sa uskutoční dňa 15. októbra 2019 na Štrbskom Plese. Blahoželáme a držíme palce.

Cezpoľný beh - okresné kolo

cp perex okBlahoželáme študentom, ktorí nás reprezentovali v cezpoľnom behu na úrovni okresu.

Družstvo chlapcov postupuje do krajského kola, pretože sa umiestnili na PRVOM MIESTE.
Členmi tímu boli:
1. Belmenen Aaron z II.E, na 1. mieste v celkovom poradí
2. Chodelka jakub z II.C, na 22. mieste v celkovom poradí
3. Zeleňák Rastislav z VIII.OG, na 3. mieste v celkovom poradí                    


Družstvo dievčat sa umiestnilo na DRUHOM MIESTE.

Členkami tímu boli:  
1. Alfoldiová Paulína z II.B, na 6. mieste v celkovom poradí
2. Darnadiová Timea z III.D, na 9. mieste v celkovom poradí
3. Štrbová Barbora z I.B, na 3. mieste v celkovom poradí - Barbora zároveň postupuje ako jednotlivec do krajského kola.

Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

Video z cezpoľného behu

Orientačný beh

orientacny beh timonJednou z posledných medziškolských športových súťaží v školskom roku už tradične býva orientačný beh. Je to náročný pretek, v ktorom sa náš študent Timon Matiaska z V.OG prebojoval až do celoslovenského kola. To sa konalo v prvej polovici júna v krásnom prostredí Turčianskych Teplíc.  Medzi najlepšími orientačnými bežcami z celého Slovenska figurovali aj Majstri sveta v tejto disciplíne. Náš Timon zaostal iba 5 minút za víťazom pretekov, čo síce na medailové umiestnenie nestačilo, ale aj tak to bol vynikajúci výkon, ku ktorému mu srdečne blahoželáme.
Ďakujeme za reprezentáciu školy.

Úspech v orientačnom behu

orientbehg perexV súťaži v orientačnom behu sa nám už niekoľko rokov po sebe darí. Nebolo tomu inak ani v tomto roku, a to konkrétne v kategórii mladších žiakov.

Okresné kolo   
1. miesto v súťaži družstiev - Marek Garláty zo IV.OG, Timon Matiaska, Marijan Crnkovič a Vladimír Lauko z V.OG
2. miesto v súťaži jednotlivcov - Timon Matiaska z V.OG

Krajské kolo
2. miesto v súťaži družstiev - Marek Garláty zo IV.OG, Timon Matiaska a Marijan Crnkovič z V.OG a Jakub Chodelka z I.B
3. miesto v súťaži jednotlivcov - Timon Matiaska z V.OG

Timon zároveň postupuje do celoslovenského kola!

Srdečne gratulujeme a ďakujeme všetkým zúčastneným študentom za reprezentáciu školy a držíme palce Timonovi v celoslovenskom kole :-)

Ocenenie za úspech v cezpoľnom behu

fotkaRiaditeľ školy ocenil žiakov, ktorí sa podieľali na úspechu na okresných krajských a celoštátnych majstrovstvách v Cezpoľnom behu. Na kraji sme dosiahli 1. miesto. Ocenení: Rasťo Zeleňák VII.OG, Roman Šajter VIII.OG, Miloš Sádovský IV.B a Martin Rumanovský, 1.A. Chýba: Samuel Ján Mucha, 1.C
Srdečne blahoželáme!

Párovský Sparťan 2018

spartan2018 titleDňa 19. novembra 2018 sa v malej telocvični uskutočnila súťaž s názvom „Párovský Sparťan“. Víťazom sa stal už po 4x po sebe Adam Vozár zo IV.C, na druhom mieste skončil Lukáš Adámek z II.A a na treťom mieste Rastislav Zeleňák zo VII.OG.
Blahoželme!

Aerobikový maratón stredných škôl

aerobic maratonDňa 6. novembra 2018 sa študentky prvých ročníkov našej školy - Csandová Rebeka, Frťalová Simona, Krajčovičová Alexandra, Kučerová Sofia, Mikušíková Nina, Pitoňáková Patrícia, Spielmanová Nina, Vargová Natália, Viktória Fraňová, zúčastnili majstrovstiev NR kraja v Aerobikovom maratóne stredných škôl, ktoré sa konali na Športovom gymnáziu. Konkurencia účastníčok bola veľká, preto sa žiaľ dievčatám nepodarilo postúpiť do ďalšieho kola. No odniesli si mnoho skúseností a o rok budú našu školu reprezentovať opäť :-)
Ďakujeme za reprezentáciu školy!

Cezpoľný beh 2018 - úspech starších žiakov

cezpolnybeh2018Blahoželáme družstvu starších žiakov k 1. miestu na krajskom kole v cezpoľnom behu.
Samuel Ján Mucha I.C
Miloš Sádovský IV.B (celkovo 2. miesto v Kategórii jednotlivcov)
Rastislav Zeleňák VII.OG (celkove 3. miesto v Kategórii jednotlivcov)
Chlapci postupujú do celoslovenského kola!  
V okresnom kole, ktoré predchádzalo krajskému, sa družstvo umiestnilo taktiež na 1. mieste a to v zložení: Sádovský Miloš IV.B, Šajter Roman VIII.OG, Zeleňák Rastislav VII.OG.
Ďakujeme za reprezentáciu školy!

 

Medaily pre trojicu volejbalistov

kilian02V Žiline sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska v plážovom volejbale do 18 rokov. Zúčastnili sa tam najlepšie dvojice zo Slovenska, ktoré si postup vybojovali z oblastných kôl. Na stupne víťazov sa postavili aj študenti nášho gymnázia. Michal Kilian (vo dvojici so Zemanom z Myjavy) vybojoval striebro, dievčenská dvojica Naďa Esterková - Barbora Bezáková sa tešila z bronzovej medaily.
Blahoželáme!

Roman Šajter - Môj úspešný polrok

rozcvička ParížVážený pedagogický zbor, milí spolužiaci, posledná zmienka o mojich športových úspechoch sa na stránke našej školy objavila v novembri 2017, to však neznamená, že som zaháľal, ba práve naopak. V druhom polroku pomaly sa končiaceho školského roka som toho zažil viac než dosť a práve moja zaneprázdnenosť spôsobila, že som nemal čas Vás o svojich aktivitách informovať. Dovoľte mi preto, aby som to napravil. Halovú časť sezóny som ukončil 3. miestom na domácom šampionáte v kategórii juniori, kde pretekám s o rok staršími súpermi.Následne som absolvoval dlhú a náročnú prípravu, ktorej súčasťou bolo mimo iného sústredenie v Tatrách, v prímorskom letovisku Makarska v Chorvátsku i v domácom prostredí v Nitre. Prvý väčší úspech sa dostavil, keď sa mi na pretekoch v Liptovskom Mikuláši podarilo kvalifikovať na Školské majstrovstvá sveta v cezpoľnom behu v Paríži. Tento pretek mal byť vlastne posledným v rade a malo po ňom nasledovať krátke obdobie oddychu pred špecializovanou prípravou na letnú časť sezóny. Vďaka tomuto prekvapivému úspechu  však bolo potrebné náležite prispôsobiť tréningový proces a zabrať ešte viac.

Čítať ďalej...

Strana 1 z 3