Dôležitý oznam!

V dňoch od 11. do 24. januára 2021 bude vzhľadom na epidemiologické opatrenia
budova gymnázia mimo prevádzky.
Úradné hodiny na študijnom oddelení budú v dňoch:
utorok 12.1.2021 8:00 - 12:00
utorok 19.1.2021 8:00 - 12:00
Úradné hodiny sú určené prednostne pre maturantov na potvrdenie prihlášok.
Komunikácia bude prebiehať iba cez podateľňu (vrátnica)
a podmienkou vstupu do budovy je preukázanie sa negatívnym testom.

V prípade potreby nás, prosím, kontaktujte e-mailom.
Ďakujeme. 

Neprehliadnite!

Oznam o prevádzke školy od 26. októbra 2020

 • Na základe rozhodnutia ministra ŠVVaŠ SR zo dňa 23.10.2020 je od 26.10. úplne prerušené školské vyučovanie a všetci žiaci sa vzdelávajú dištančne.
 • V čase dištančného vzdelávania môžu žiaci a ich zákonní zástupcovia okrem učiteľov online spolupracovať aj s ďalšími pracovníkmi: pedagogickí asistenti, sociálny pedagóg a školský psychológ.
 • V čase dištančného vzdelávania môžu žiaci využiť aj služby školského fondu učebníc a školskej knižnice (treba e-mailom kontaktovať pedagogické asistentky - otrasova (at) gpnr.sk, lovaszova (at) gpnr.sk, balalova (at) gpnr.sk)
 • V prípade potreby sa môžu zákonní zástupcovia/žiaci so študijnými záležitosťami obrátiť na zástupkyne a zástupcu riaditeľa školy e-mailom (borcinova (at) gpnr.sk, chovanova (at) gpnr.sk, sulgan(at) gpnr.sk) alebo prostredníctvom Edupage.
 • V období dištančného vzdelávania odporúčam verejnosti agendu a komunikáciu so školou riešiť e-mailom alebo telefonickou formou, do budovy školy je povolený vstup len na základe výnimky potvrdenej riaditeľom školy.
jesen2020online ostry850

S M E R N I C A
č. 5/2020
O prevádzke a podmienkach výchovy a vzdelávania od 26.10.2020

Riaditeľ Gymnázia, Párovská 1, Nitra na základe dokumentu ministra ŠVVaŠ SR Organizácia a podmienky výchovy vzdelávania v stredných školách pre školský rok 2020/21 zo dňa 23.10.2020 a na základe Rozhodnutia ministra ŠVVaŠ SR zo dňa 23.10.2020 vydáva túto smernicu pre všetkých zamestnancov a žiakov Gymnázia, Párovská 1, Nitra.

Novinky

 

Maturita počas koronakrízy

01Dnešný deň je pre našu školu výnimočný tým, že aj v tejto mimoriadnej situácii sa našla jedna študentka, ktorá sa podujala na dobrovoľnú maturitnú skúšku z nemeckého jazyka. Dala nám príležitosť vychutnať si túto jedinečnú chvíľu, akou skúška dospelosti neodmysliteľne je. Hrdinkou dnešného dňa je Sofia Šillerová zo IV.A, ktorá dôstojne reprezentovala všetkých maturantov, a svojou odpoveďou pred maturitnou komisiou dala definitívnu bodku za maturitným dianím na našej škole. Gratulujeme!

Pomôžme tým, ktorí to potrebujú!

zbierka

Turnaj v SCRABBLE

1Dňa 13. januára 2020 sa u nás uskutočnil študentský turnaj v scrabble. Štyridsať prihlásených dvojíc súťažilo najprv v tvorení slov z písmen tvoriacich slovo SCRABBLE aj s tipovacou súťažou, koľko takých platných slov je možné vytvoriť. V tvorbe slov v časovom limite 4 minúty zvíťazila dvojica Ema Bobková a Emma Sanyová (22 slov) z V.OG, na druhom mieste sa umiestnila dvojica Adela Hromcová a Adam Lopúch (18 slov) rovnako z V.OG a na treťom mieste Filip Kaplán a Matúš Miškovič z II.C. Najlepšie tipovali Jakub Konc a Martin Spišák z V.OG, ktorí správny počet 57 slov nadhodnotili len o jedno jediné slovo. Po tejto súťaži sa uskutočnil hlavný turnaj v hre SCRABBLE s tempom 2 x 11 minút na partiu organizovaný tzv. švajčiarskym systémom, z ktorého sme však stihli odohrať len 2 kolá. Celkovými víťazmi turnaja boli opäť Ema Bobková a Emma Sanyová, na druhom mieste Adela Hromcová a Adam Lopúch a tretie miesto brala dvojica Alex Szutor a Martin Lajcha z II.C. Okrem týchto troch ešte ďalších 7 dvojíc dosiahlo v turnaji bilanciu 2 víťazstvá a 0 prehier.
Víťazom srdečne blahoželáme!
Zároveň ďakujeme za spoluprácu pánovi Michalovi Ivanovi a Patrikovi Pinterovi zo Slovenského spolku Scrabble.
Pôvodný článok, spolu s kompletnou výsledkovou listinou a ďalšími fotografiami nájdete na stránke https://www.hramescrabble.sk/tu.

Aranžovanie vianočných dekorácií

vence perexDňa 16. decembra 2019 sme pripravili nultý ročník aranžovania adventných dekorácií, do ktorého sa zapojili veľmi kreatívni a šikovní žiaci. Z krásnych dekorácií bolo veľmi ťažko vybrať víťazov.

1. miesto sme mohli však dať len jednému tímu a získali ho dievčatá z VIII.OG Tatiana Matejková a Lucia Saková.
2. miesto a 3. miesto + sladké odmeny získali dievčatá z II.OG.

Ďalšie krásne dekorácie ako aj priebeh aranžovania si môžete pozrieť v galérii :-)

Prihláste svojho obľúbeného učiteľa :-)

amos A4 ISIC

Dejepisná olympiáda

dejol2019 dejol2019

Olympiády z jazykov - školské kolá

osjl plagat osjl plagat

Súťaž Digitálna inteligencia

Milí šikovní študenti a študentky (bez obmedzenia veku),
ak sa chcete zapojiť do súťaže na stránke digitalnainteligencia.sk
a chcete aj niečo vyhrať pre seba a pre svoju školu,
naštudujte si tento študijný materiál!

Viac info získate na hodine informatiky :-)

Olympiáda v ANJ

olympiada anj

Best in English

bestinenglish2019About the test

 • the test is structured for high school students aged between 14 and 19
 • B2 - C1 level according to the CEFR
 • test parts - grammar, reading and listening skills
 • the student's score appears right after the test
 • highest score wins
 • great prizes for top 20 students including 2 weeks in Canada
 • time limit for the test is 60 minutes, however, students may finish earlier
 • in case of equal scores achieved by two or more students, the winner is determined by the time in which the test was completed

The number of participants from our school is limited so make sure you register your name soon enough.

More info: http://bestinenglish.org/ or Mgr. Alena Peťovská (430)

Milí EXPERTi - s titulom aj bez - prichádza váš čas!

Dňa 28. 11. 2019 sa aj na našej škole uskutoční už 13. ročník celoslovenskej vedomostnej súťaže EXPERT GENIALITY SHOW. Prihlás sa aj TY do 25. 10. 2019 v kabinete 430 a zahviezdi. A len preto, že si PÁROVČAN/KA získavaš 50% zľavu zo štartovného - teda zaplatíš iba 2 €.
Podrobnejšie info o súťaži a ukážky otázok nájdeš na www.sutazexpert.sk alebo sa spýtaj Mgr. Peťovskej

Exkurzia Paríž 2019

pariz perexV dňoch 12. - 16. septembra 2019 sa vybraní žiaci nášho gymnázia zúčastnili poznávacej exkurzie do Paríža a blízkych zámkov. Po nočnej jazde autobusom sme sa ocitli priamo v centre Paríža neďaleko katedrály Notre Dame. Po smutnom pohľade na katedrálu sme začali našu prehliadku historických pamiatok – Patheon, Latinská štvrť, Sorbona. Večer sme sa ubytovali na tri noci do hotela, kde sme si oddýchli a nabrali sily na ďalšie putovanie. To nás zaviedlo do zámku južne od Paríža, kde francúzski králi trávievali jeseň – do Fontainebleau. Ďalší deň sme si prehliadli nádherné záhrady a zámok Vaux le Vicomte a večer nás čakala večerná vyhliadková plavba po Seine. V nasledujúcich dňoch sme navštívili kráľovský zámok Versailles, modernú parížsku štvrť La Défens, námestie Concorde, večerný Montmartre, Sacré-Coeur, Pigalle. Posledný deň sme sa rozlúčili s Parížom pohľadom z Eiffelovej veže, prechádzkou okolo Víťazného oblúka a po ulici Champs-Elysés. Nasledujúci deň sme sa unavení, ale nadšení a obohatení o krásne chvíle vrátili do Nitry.

Salamanca 2020

salamanca2020.pngMilí študenti,
ak máte záujem, prihláste sa na exkurziu do španielskej Salamanky :-)

Viac info: Mgr. Barbora Vašková (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.)