Novinky

 

Pozvánka na študentský majáles

Pozvánka na študentský majáles organizovaný Tanečnou školou NEXUM nexum

Posledný májový piatok = večer plný zábavy a radosti z tanca

Prekvapenie: vystúpenia našich tanečníkov

Vstup: FREE

Podmienkou je prihlásenie na podujatie cez formulár kvôli kapacite sály.
Minimálny vek: 15 rokov
Prihlásením dieťaťa vyjadruje zákonný zástupca súhlas s účasťou na podujatí

Tento projekt realizuje Tanečná škola NEXUM s podporou Nitrianskej komunitnej nadácie!

Deň narcisov 2024

dennarcisovŽltý narcis je symbolom boja proti rakovine a každoročne si tento boj pripomíname Dňom narcisov, ktorý tento rok pripadol na štvrtok 18. apríla 2024.
S Ligou proti rakovine spolupracuje aj naša škola. Naši dobrovoľníci zo VII.OG zbierkovali nielen na pôde našej školy – 588,70 eur, ale aj v uliciach mesta, a celkovo sa im podarilo vyzbierať nádhernú sumu 2879,70 eur. Finančné prostriedky vyzbierané počas Dňa narcisov použije LPR na pokračovanie v realizácii overených a užitočných projektov, ktoré sú určené na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám.
Ďakujeme našim dobrovoľníkom, rovnako aj ostatným žiakom a zamestnancom školy, ktorí sa do zbierky zapojili a pomohli dobrej veci.
Fotogaléria

Mladí a iniciatívni...

spojeninavzdyDňa 24. apríla 2024 sme sa v rámci členstva v MAT-e (Mestský Akčný Tím) zúčastnili druhého ročníka konferencie o neformálnom vzdelávaní v Trnave. Názov konferencie v nás evokoval niečo pozitívne. Niečo čo by každého žiaka strednej školy oslovilo na prvý pohľad- konferencia s názvom „Dnes nie je škola“ bola však pravým opakom. Bola to „škola na jeden deň“, ktorú by sme odporúčali každému, kto sa chce posúvať vyššie, vypočuť si názor iných a debatovať i argumentovať s overenými faktami.

Každý z nás odchádzal domov nielen s novými kontaktmi a menovkami, ale aj s novými priateľstvami a s plnými hlavami nových vedomostí, vďaka ktorým sa budeme snažiť zlepšiť prostredie aj tu u nás, na našej škole. Tiež sme dostali veľké množstvo brožúr a letákov, z ktorých budeme môcť čerpať informácie a rady do budúcna a zároveň sme dostali knihu – Zuzana GránskaAko nestratiť deti v digitálnej dobe. Možno to znie ako kniha určená len rodičom, no v skutočnosti si z nej odnesie každý aspoň malé zrnko, ktoré bude v budúcnosti tvoriť obrovskú púšť, plnú vedomostí z milióna takýchto malých zrniek.

Ďakujeme za takúto možnosť a dúfame, že aj vďaka tejto príležitosti budeme môcť prispieť a participovať pri otázkach, týkajúcich sa práve týchto tém u nás na škole.

Sofia, Šimon a Jakub :) (2. ročník)

Viac o konferencii a prednáškach si prečítajte TU.

Workshop Easter eggs

eeDňa 22. marca 2024 sa uskutočnil v aule workshop Easter eggs pre II.OG, III.OG a IV.OG. Prvou disciplínou bolo vyfúknutie 6 vajíčok bez prasknutia a za čo najkratší čas. Potom začala hlavná časť workshopu, kde študenti kreatívne zdobili vajíčka. Mohli použiť rôzne techniky zdobenia: servítkovú metódu, maľovanie, lepenie bavlniek, techniku s voskom a kreslenie fixkami. Každý tím odovzdal 5-6 vajíčok, ktorým následne porota pridelila body. Po sčítaní všetkých bodov boli výsledky veľmi tesné. Na prvom mieste sa umiestnil tím zo IV.OG, ktorý bol ocenený medailami v podobe vajíčok a neskúšačikmi. Druhé a tretie miesto bolo ocenené striebornými a bronzovými medailami v podobe vajíčok a sladkou odmenou. Počas celého dňa vládla príjemná a súťaživá atmosféra, ktorú umocňovala hudba. 
Organizátorom tejto akcie bola žiačka III.B triedy Viktória Švecová s pomocou spolužiakov z III.B.
Fotogaléria

Čitateľský maratón

citajmesiTriedy I.OG a III.OG sa zapojili do 15. ročníka celoslovenského detského čitateľského maratónu „Čítajme si…2024”. Cieľom projektu bolo podnietiť záujem detí o čítanie. Žiaci si spoločne čítali ukážky z ich obľúbených kníh, tvorivo o nich diskutovali. Poukázali na výhody čítania - rozširovanie slovnej zásoby, vedomostí, rozvíjanie predstavivosti, empatie, osvojovanie si pravopisu a v neposlednom rade relaxovanie.

Pozrite si niekoľko fotografií

Zbierka detských kníh

knihyNaša šikovná študentka Michaela Zgurišová (III.D), ktorá zorganizovala zbierku detských kníh pre o. z. Podaj mi ruku, knihy odovzdala zakladateľke pani Alene Letkovej.

Všetkým Párovčanom veľmi pekne ďakujeme za pomoc a nádherné knihy!

Participatívny workshop budúcnosti

3b01Dňa 20. februára 2024 sa v Synagóge v Nitre konal Participatívny workshop budúcnosti, ktorého sa zúčastnili žiaci III.B. S realizátormi workshopu hľadali spolu odpovede na rôzne otázky týkajúce sa budúcnosti. Ako bude vyzerať svet o pár rokov? Ako budeme tráviť voľný čas v budúcnosti? Ako našu budúcnosť bude ovplyvňovať automatizácia a digitalizácia trhu práce, nové technológie, klimatická kríza? Počas inovatívnych cvičení vytvorili možné scenáre a návrhy, diskutovali a na záver účastníci získali certifikát YouthPass.
Pozrite si niekoľko fotografií

Sponzorský dar na záchranu života

defibrilatorNa našom gymnáziu už máme k dispozícii defibrilátor, ktorý sme prijali vo forme sponzorského daru. Je umiestnený v hornom respíriu pri vrátnici. Veríme, že ho nebudeme musieť nikdy použiť, ale v prípade potreby budeme zaškolení a pripravení pomôcť.
Za tento dar ďakujeme!

DOD 2024

dod2024Dňa 9. februára 2024 sa na našom gymnáziu uskutočnil Deň otvorených dverí, na ktorý sme sa všetci veľmi tešili a privítali sme cca 600 žiakov a ich rodičov. Počas piatkového dopoludnia si prezreli priestory našej školy, ihrisko, bazén, vyskúšali si vzorové testy na PS a zúčastnili sa najrôznejších vyučovacích hodín. Veríme, že sa s mnohými z nich v septembri stretneme ako s budúcimi Párovčanmi.
Veľké poďakovanie za prípravu tohto dňa patrí našim kolegom a študentom. Ďakujeme!
Pozrite si niekoľko fotografií z DOD

Za fotky ďakujeme Adamovi Bodnárovi z II.B!

III.D v opere

operaPrvý polrok trieda III.D uzatvorila návštevou SND v Bratislave, kde mali možnosť zažiť atmosféru opery Netopier.
Viac fotografií

Tanečný venček

vencek1Dňa 19. januára 2024 sa v aule nášho gymnázia uskutočnil záverečný tanečný venček žiakov I.A, I.E a V.OG. Žiaci predviedli svoje tanečné znalosti z tancov ako waltz, valčík, polka, čardáš, cha-cha, salsa a bachata, ktoré sa naučili na pravidelných tréningoch. Bolo vidno, že najmä rodičia, ale aj triedni učitelia zostali milo prekvapení, aké sú ich deti šikovné. (Fotogaléria)

Dňa 26. januára 2024 sa konala druhá časť záverečného tanečného venčeka, tentokrát pre triedy I.B a I.C. Aj na tomto venčeku boli študenti rovnako dobrí a ukázali všetky naučené tance. (Fotogaléria)

Súčasťou oboch tanečných venčekov bola aj súťaž o najlepší tanečný pár, rodičovský tanec a záverečná tanečná afterparty.
Za spoluprácu a tréningy ďakujeme tanečnej škole NEXUM pod vedením pána Juraja Ilečka!

Majstrovstvá Európy v športovom aerobiku

velkaNaša študentka Viktória Veľká z III.A sa zúčastnila Majstrovstiev Európy v športovom aerobiku 2023 v Antalyi, v Turecku. Pri svojej premiére na ME v kategórii junioriek obsadila 23. miesto, a v kategórii juniorských trií sa spolu s kolegyňami z reprezentačného družstva umiestnili na 15. mieste.
Gratulujeme!
Pozrite si niekoľko fotografií

Vianočná pošta

certifikat mTriedy I.OG a II.OG sa rozhodli tento rok urobiť dobrý skutok a potešiť tým neznámych starkých :-)

Biela pastelka

biela pastellka2023 mBiela pastelka je nezisková organizácia poskytujúca pomoc nevidiacim a zrakovo znevýhodneným. Každý rok sa zo školy vyberie jedna trieda, ktorá má príležitosť vyjsť do mesta a tejto nadácii pomôcť vyzbierať čo najviac peňazí. Tento rok sme sa do tejto úlohy dostali my, III.B. A tak sme ráno 22. septembra 2023 vstali a vybrali sa na púť s názvom: Ako nájsť sídlo Bielej pastelky. No nebolo to vôbec ľahké. Keď sme už boli tam, úloha bola jednoduchá. Stačilo zobrať pastelky, pokladničku a vydať sa do mesta. Bol to rušný deň, no rozhodne stál za to. Pretože pomáhať iným, pomáha aj nám, a táto organizácia je toho dôkazom. Toto je len jeden z príkladov, ako sa dá pomôcť ľuďom, ktorí to v bežnom živote majú o čosi ťažšie. Nám sa podarilo počas tohto dňa vyzbierať 1574,44 eur a z toho 94,08 eur v našej škole, za čo vám všetkým srdečne ďakujeme.

Vyrezávanie tekvíc

tekvicaDňa 25. októbra 2023 sa uskutočnilo v aule kreatívne vyrezávanie tekvíc pre ročníky I.-IV.OG. Zúčastnilo sa 14 skupín z ktorých sme vybrali a ocenili 3 najlepšie. Počas vyrezávania vládla príjemná atmosféra a študenti si to užívali. Po dokončení tekvíc a obhajobe vo forme krátkych príbehov porota vybrala 3 najlepšie skupiny. 1. miesto a putovný pohár s neskúšačikmi získali Alzáci, 2. miesto a Teambuilding pre celú triedu vyhrali Barbies a 3. miesto obsadili Calabaza Monstruosa s plným košíkom sladkostí. No ani ostatní zúčastnení neobišli naprázdno. Odniesli si sladkú útechu. Organizátorom tejto akcie bola žiačka III.B triedy Viktória Švecová s pomocou J. Piknu, J.Kikelovej a spolužiakov z III.B.
Pozrite si niekoľko fotografií