Rôzne

Milujeme slovenčinu

milujeme slovencinu2019

Projekt Marína a lá Baštrng - II.D

Študenti II.D sa na hodinách slovenského jazyka a literatúry zahrali na Andreja Sládkoviča a v projekte nazvanom Marína a lá Baštrng mali spracovať minimálne dve zo štyroch základných tém najdlhšej ľúbostnej básne na svete. Pravidlá boli prísne - dodržať Sládkovičovo formálne spracovanie strofy s použitím sylabického veršového systému a striedaním osem a desať slabičného verša, použiť minimálne päť daných básnických prostriedkov či použiť tri typy rýmov. Na témy sa mali pozrieť svojimi očami a verše tak zaktuálniť. Pri prezentovaní projektov mali voľnú ruku a všetky skupiny sa so zadaním popasovali bravúrne. Výsledky boli tesné. Víťazný projekt vytvorila skupina dievčat: Daniela Nemešová, Chiara Močková, Lea Valentová a Kim Ngan Nguyen.
Nech sa páči, pozrite si ich video :-)

Divadelné predstavenie

divadloDňa 22. januára 2019 sa triedy II.D, IV.D a VIII.OG polu s pani profesorkami Bakalovou, Soukupovou a Šlosárovou zúčastnili divadelného predstavenia v Slovenskom národnom divadle v Bratislave. Tentokrát sme si pozreli netradične spracovanú ruskú klasiku - Vojna a mier.

MILUJEME SLOVENČINU!

milujeme slovencinu2018

Beseda so spisovateľkou

Dňa 10. októbra 2017 sa v aule našej školy konala zaujímavá beseda so spisovateľkou Drahomírou Pechočiakovou. Žiakom I.OG a II.OG porozprávala o svojej životnej ceste, spisovateľských začiatkoch, tvorbe a aj o svojich knižných novinkách. Žiaci so záujmom počúvali a na konci besedy autorku zahrnuli množstvom otázok, na ktoré im ochotne odpovedala. Žiaci mali možnosť zakúpiť si knihy z jej tvorby. Veľmi sa im rátalo, že dostali do knihy autogram s venovaním.

beseda01beseda01

Strana 1 z 2