Zaujímavosti

Girl’s day na Katedre informatiky UKF

girlsday2020Dňa 8. októbra 2020 sa na katedre informatiky UKF v Nitre uskutočnil Deň žien v IT. Kvôli aktuálnej situácii s Covid-19 sa toto stretnutie uskutočnilo ako dištančný online workshop. Zúčastnila sa ho naša študentka Lucia Peťovská z I.C, ktorá počas niekoľkých hodín získala prehľad o práci v programoch Photoshop a Wordpress. 
Viac info o Girl's day

Be Ready for the Future

br4tf perexAko sa pripraviť na budúcnosť, aké sú súčasné trendy v IT a ako sme na tom s vývojom umelej inteligencie? Ako úspešne založiť vlastnú firmu a aké je to pracovať pre Google? To sú otázky, na ktoré dostali odpoveď vybraní účastníci tretích ročníkov, ktorí sa zúčastnili konferencie Be READY FOR THE FUTURE v priestoroch Ekonomickej univerzity v Bratislave. Počas interaktívnych prednášok nám úspešní ľudia z oblasti IT prezradili, akou cestou kráčali za úspechom, čo si žiada súčasný trh práce a čo sa nám oplatí učiť. Niečo z receptu úspešných vám ale prezradíme: investujte čas do vzdelávania, ale formujte si aj kritické myslenie a kreativitu. Experimentujte a spoznávajte, vytvárajte si vlastné projekty, robte chyby a učte sa z nich. A hlavne to nevzdávajte! 

Európsky týždeň programovania 2017

codeweek2017V piatok 20. októbra 2017 sme sa zapojili do Európskeho týždňa programovania (EU Code Week 2017) prednáškou o programovaní v Jave, ktorú študentom 1. ročníka sprostredkovali Lucia Lopúchová a Filip Hujer (obaja VIII.OG). Obom šikovným programátorom ďakujeme :-)
codeweekeu