Úspechy

Úspech v krajskom kole DO

majka doV septembri 2020 sa konalo prerušené krajské kolo 12. ročníka Dejepisnej olympiády dištančnou formou v kat. A – B (stredoškolské ročníky). Do olympiády sa zapojil aj náš žiak Matej Majka z III.B, ktorý sa so svojou prácou na tému „Štefan Osuský – diplomat, právnik a politik“ umiestnil na krásnom 2. mieste, čo znamená postup do celoštátneho kola.
Gratulujeme a prajeme veľa šťastia!

Úspech na súťaži Mladý Európan

mladyeuropanDňa 17. septembra 2020 sa konalo regionálne kolo vedomostnej súťaže "Mladý Európan". Náš tím v zložení Tomáš Jakuš IV.B, Patrik Štrba IV.B a Šimon Šulaj IV.B získal v tejto náročnej súťaži 1. miesto. Na súťaž ich pripravoval Mgr. Igor Haveta.
Srdečne blahoželáme a držíme palce na celoštátnom kole v Banskej Bystrici.

Dejepisná olympiáda – školské kolo (kat. A – B)

dejolDňa 4. marca 2020 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo 12. ročníka Dejepisnej olympiády v kategóriách A a B (ročníky SŠ). Olympiáda prebehla v dvoch kolách – najskôr žiaci písali test z celého prierezu svetových i slovenských dejín, následne sa konala obhajoba písomných prác pred komisiou. V kategórii A mali žiaci možnosť písať prácu na ľubovoľnú tému z regionálnych dejín, pričom kategória B v sebe obnášala výnimočne na výber až dve témy – Odkaz M. R. Štefánika alebo Významná osobnosť národných dejín činná v čase 1. sv. vojny. Našu školu budú na krajskom kole reprezentovať Matej Majka z II.B s témou Štefan Osuský – právnik, diplomat, politikMatej Horňák z II.C s prácou na tému Odkaz Milana Rastislava Štefánika. Postupujúcim gratulujeme a želáme veľa šťastia v krajskom kole!

Dejepisná olympiáda – okresné kolo (kat. C – F)

Dňa 14. februára 2020 sa víťazi školského kola z I. – IV.OG zúčastnili okresného kola Dejepisnej olympiády na Základnej škole, Benkova 34, Nitra. Všetci naši žiaci sa držali veľmi statočne, popasovali sa tento rok s mimoriadne náročnými testovými úlohami a ich umiestnenie je nasledovné:

dejol ok2020Kategória C (IV.OG)
Karolína Chudíková – 3. miesto
Samuel Tomka – 21. miesto

Kategória D (III.OG)
Marek Vojtila – 4. miesto
Jakub Balla – 5. miesto

Kategória E (II.OG)
Denis Nosák – 4. miesto
Richard Kajaba – 5. miesto

Kategória F (I.OG)
Daniela Tóthová – 13. miesto
Kristína Jozeková – 18. miesto

Všetkým srdečne gratulujeme, ďakujeme za reprezentáciu školy a už teraz sa tešíme na ďalší ročník pretkaný novými historickými témami.

Olympiáda ľudských práv – krajské kolo

diplomDňa 6. februára 2020 sa konalo krajské kolo XXII. ročníka Olympiády ľudských práv na gymnáziu vo Vrábľoch. Súťaže sa zúčastnilo 37 študentov z Nitrianskeho kraja. Náš študent zo IV.A triedy Timon Milan Solár postúpil z prvej testovej časti súťaže do druhej časti, v ktorej študenti riešili problémové úlohy a demonštrovali svoje názory pred odbornou komisiou. Ôsmi študenti z desiatich, ktorí sa zúčastnili tohto kola súťaže, postúpili do celoštátneho kola, ktoré sa bude konať v inštitúte vzdelávania MS SR v Omšení. Timon sa stal postupujúcim do celoštátneho kola!
Srdečne blahoželáme!

Pozrite si niekoľko fotografií z vyhodnotenia OĽP

Strana 1 z 7