Úspechy

Dejepisná olympiáda – CELOŠTÁTNE KOLO (kat. A, B)

dock2021V dňoch 26. a 27. apríla 2021 sa uskutočnilo celoštátne kolo dejepisnej olympiády. V tomto mimoriadne náročnom kole našu školu statočne reprezentovala žiačka Zuzana Kvaltýnová z I.C, ktorá sa vo svojej kat. B umiestnila na skvelom 5. mieste!
Z dosiahnutého výsledku sa tešíme a srdečne blahoželáme!!!

Dejepisná olympiáda – krajské kolo (kat. A, B)

dejepi olDňa 22. marca 2021 sa naši dvaja postupujúci reprezentanti zúčastnili so svojimi projektovými prácami a odbornými vedomosťami online krajského kola dejepisnej olympiády obaja v kategórii B. Počínali si naozaj bravúrne, o čom svedčí aj samotný výsledok: 
Zuzana Kvaltýnová
(I.C) – 1. miesto a postup do celoštátneho kola
Matej Majka
(III.B) – 3. miesto (iba 0,7 bodov chýbalo do 2. miesta)
Obom súťažiacim gratulujeme, ďakujeme za takto úspešnú reprezentáciu školy a Zuzke držíme palce na celoštátnom kole!

Dejepisná olympiáda - okresné kolo (kat. C - F)

Dňa 11. februára 2021 sa víťazi školského kola z I. – IV.OG zúčastnili online okresného kola dejepisnej olympiády. Všetci naši žiaci sa držali veľmi statočne, získali nové skúsenosti, popasovali sa tento rok s mimoriadne náročnými testovými úlohami a ich umiestnenie je nasledovné:

dejepis2021Kategória C (IV.OG)
Marek Vojtila – 6. miesto
Jakub Balla – 8. miesto

Kategória D (III.OG)
Natália Dzurillová – 5. miesto
Denis Nosák – 16. miesto

Kategória E (II.OG)
Viliam Závodný – 10. miesto
Hana Strenková – 12. miesto

Kategória F (I.OG)
Timotej Michalík – 2. miesto
Všetci súťažiaci sa stali úspešnými riešiteľmi!

Milí olympionici, srdečne vám gratulujeme, ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a už teraz sa tešíme na ďalší ročník pretkaný novými historickými témami.

Dejepisná olympiáda - školské kolo (kat. A, B)

dejepis sk mDňa 19. februára 2021 sa online formou uskutočnilo školské kolo 13. ročníka dejepisnej olympiády v kategóriách A – B (ročníky SŠ). Olympiáda tento rok pozostávala z obhajob písomných prác pred školskou komisiou. V kategórii A mali žiaci možnosť písať prácu na ľubovoľnú tému z regionálnych dejín, pričom kategória B v sebe obnášala tému Kultúrne dedičstvo Slovenska – spoločné dedičstvo ľudstva. Do krajského kola postupujú a našu školu reprezentovať budú Zuzana Kvaltýnová z I.C s prácou na tému Kultúrne pamiatky v obci OponiceMatej Majka z III.B s témou Jedinečné hrady na Slovensku. Obom postupujúcim gratulujeme a želáme veľa šťastia v krajskom kole!

Olympiáda ľudských práv – krajské kolo

Dňa 11. februára 2021 sa uskutočnilo dištančným spôsobom krajské kolo XXIII. ročníka olympiády ľudských práv. Súťaž prebehla v dvoch kolách, najskôr súťažiaci riešili testové otázky a v druhom kole museli natočiť a zaslať svoje video s riešením zadanej súťažnej otázky. Súťaže sa zúčastnila naša žiačka Ivana Odkladalová zo IV.B. V prvom kole súťaže skončila na 9. mieste – celkovo sa súťaže zúčastnilo 33 súťažiacich a postúpila tak do kola druhého, v ktorom skončila na 11. mieste z celkovo 15 zúčastnených súťažiacich. Prvých 8 súťažiacich postupuje do celoštátneho kola. Ivana sa tak stala úspešnou riešiteľkou olympiády na úrovni krajského kola súťaže.
Srdečne blahoželáme!

Strana 1 z 8