Úspechy

Československá dejepisná súťaž gymnázií - krajské kolo

dejepisnasutazDňa 17. júna 2021 sa konalo krajské kolo Československej dejepisnej súťaže gymnázií. Tím našich študentov v zložení M. Horňák z III.C, R. Procházka z III.A a M. Bobrík zo IV.D zvíťazil a postupuje do finále v českom Chebe!
Blahoželáme!

Mladý Európan 2021

mladyeuropan2021Naši šikovní študenti zo VII.OG Adriána Mačeková, Patrik Peťovský a Marijan Crnkovič pod vedením pána profesora Havetu boli ocenení organizátorom súťaže a vedením školy za účasť v súťaži Mladý Európan. Aj keď tím nemohol kvôli neočakávaným technickým problémom postúpiť ďalej, sme veľmi pyšní na ich výkon! Ďakujeme!

Úspech v súťaži Green Deal

greendealDo 9. apríla 2021 prebiehala súťaž študentských prác na tému „Green Deal – Európska zelená dohoda“. Súťaž vyhlásili Agroinštitút Nitra spolu s informačným centrom Europe Direct Nitra pre študentov stredných škôl a gymnázií v Nitrianskom kraji, ale aj z iných krajov SR. Cieľom súťaže bolo podnietiť mladú generáciu k vyjadreniu názorov na Európsku zelenú dohodu, získať spätnú väzbu a informovať aj širokú verejnosť o cieľoch, opatreniach a prínosoch Európskej zelenej dohody pre súčasné aj budúce generácie. Naša študentka Viktória Šabová z 3.B triedy získala v tejto súťaži 2. miesto. Gratulujeme!

Pozrite si niekoľko fotografií vo fotogalérii

Dejepisná olympiáda – CELOŠTÁTNE KOLO (kat. A, B)

dock2021V dňoch 26. a 27. apríla 2021 sa uskutočnilo celoštátne kolo dejepisnej olympiády. V tomto mimoriadne náročnom kole našu školu statočne reprezentovala žiačka Zuzana Kvaltýnová z I.C, ktorá sa vo svojej kat. B umiestnila na skvelom 5. mieste!
Z dosiahnutého výsledku sa tešíme a srdečne blahoželáme!!!

Dejepisná olympiáda – krajské kolo (kat. A, B)

dejepi olDňa 22. marca 2021 sa naši dvaja postupujúci reprezentanti zúčastnili so svojimi projektovými prácami a odbornými vedomosťami online krajského kola dejepisnej olympiády obaja v kategórii B. Počínali si naozaj bravúrne, o čom svedčí aj samotný výsledok: 
Zuzana Kvaltýnová
(I.C) – 1. miesto a postup do celoštátneho kola
Matej Majka
(III.B) – 3. miesto (iba 0,7 bodov chýbalo do 2. miesta)
Obom súťažiacim gratulujeme, ďakujeme za takto úspešnú reprezentáciu školy a Zuzke držíme palce na celoštátnom kole!

Strana 1 z 9